Marmaris - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Turecko

Marmaris

Okružní plavby Turecko Marmaris vás zavedou do kouzelného města na břehu Egejského moře, které se rozkládá v blízkosti přístavu luxusních jachet a výletních lodí, v krásném prostředí mezi mořem a horami. Už ve starověku sloužil Marmaris, tehdy pod jménem Physkos, jako přístav na důležité obchodní cestě z Anatolie přes Rhodos do Egypta. V 16. stol. zde nechal Sulejman Veliký vystavět citadelu, jejíž zbytky jsou dosud k vidění. Také změnil jméno města na Mimaras. Podle dochovaných záznamů dějepisce Evlija Celetiho byl později Mimaras přejmenován na Marmaris.

V roce 1958 bylo území několikrát zničeno zemětřesením. Obytnou oblast tvoří stará část města s domy ve stylu muglaské architektury s úzkými uličkami. Pravý orientální ráz má bazar, kde můžete výhodně nakupovat nebo ochutnat pravé turecké sladkosti. Pokud hledáte romantiku uprostřed zeleně, tyrkysové moře a stejně tak i zábavu, je pro Vás Marmaris tím pravým místem. Po celý rok je Marmaris obklopen zelenou a modrou barvou. Krása tohoto městečka pramení z jeho velké lesní rozlohy, ale také z jeho přirozeného přírodního přístavu.

Marmaris

Kam se vydat?
Projděte se podél pobřeží po přímořské promenádě, kde je spousta obchodů, barů a restaurací. U přístavu leží také rozlehlý krytý bazar se stovkami krámků. Vystoupejte křivolakými uličkami na pozůstatky citadely.
Koupání v moři je možné na městské veřejné pláži kousek od přístavu.
Podél pobřeží se v délce cca 10 km táhne až do menšího letoviska Icmeler přímořská promenáda s restauracemi a posezením.

Nejoblíbenější výlety lodních společností:
· Dalyan (plavba po řece) & Caunos - s obědem, délka 8 hod., orientační cena 89 EUR
· Dalyan (plavba po řece) & Caunos, délka 4 hod., orientační cena 50 EUR

Naše tipy:
Historické jádro leží přímo u přístavu. Pěší bulváry jsou též snadno pěšky dostupné. Za pěkným koupáním se vydejte sběrným taxi (dolmus) do 10 km vzdáleného Icmeleru. Stanoviště dolmuší je před fontánou nebo u městské pláže (cca 10 min. od přístavu), jízdné se platí řidiči, zastavení kdekoliv po trase je na pořádání. Využít lze také taxi člun, který vyplouvá přímo z přístavu a končí v Icmeleru, jízdní řád je nepravidelný (po naplnění člunu).

Okružní plavby Turecko, Marmaris: