Laem Chabang - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Thajsko

Laem Chabang

Přístavní město Laem Chabang je pro hosty výletních lodí vstupní branou do hlavního thajského města Bangkoku. Tato okouzlující metropole na řece Chao Phraya vám nabídne bezpočet nádherných památek.

Thajci jako jediný národ, který unikl koloniální nadvládě, může nabídnout starodávnou kulturu, která vzkvétala bez vlivů Západu. Však také hrdí a tak trochu nacionalističtí Thajci nazývají svou vlast Muang Thai, což znamená země svobody.

Na ulicích Bangkoku panuje nepředstavitelný dopravní mumraj, na ulicích potkáte pohledné tanečníky v hedvábných róbách a obraz města dotváří také bezpočet člunů a loděk na říčních kanálech.

Kam se vydat během kotvení lodi v Laem Chabang

Přístav je výchozím místem pro výlety do Bangkoku. Samotný Laem Chabang moc turistických atraktivit nenabízí.

V osmimiliónové metropoli se nachází kolem 500 chrámů a svatyní, mezi nimiž vyniká Chrám smaragdového Buddhy (Wat Phra Kaeo). Nalezneme ho za zdmi ohromného komplexu Královského paláce z konce 18. století. Impozantní budovou s 82 metrů vysokou věží je Chrám úsvitu (Wat Arun) u řeky Chao Phraya. Rozsáhlý chrámový komplex s obrovskou sochou ležícího Buddhy plní funkci centra veřejného vzdělávání.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Laem Chabang

  • Královská rezidence Grand Palace
  • Plavba po řece Chao Phraya, pagoda Phra Prang
  • Buddhistický chrám Wat Pho
  • Zahrady Nong Nuch s botanickým parkem a slony
Bangkok

Praktické tipy pro přístav Laem Chabang

Výletní lodě kotví v Laem Chabang, který je cca 2 hodiny jízdy od Bangkoku, kam se lze dostat taxi. Mnozí turisté míří také do letoviska Pattaya. Některé malé lodě kotví však také přímo v srdci Bangkoku v přístavu Toey Port.

Okružní plavby Thajsko, Laem Chabang (Bangkog):