Vigo - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Španělsko

Vigo

Významné město Galície s téměř 300 000 obyvateli leží na břehu Atlantického oceánu při ústí hlubokého zálivu Ría de Vigo. K městu patří také 3 ostrovy, z nichž Illa do Norte a Illa do Faro jsou dostupné trajekty, na Illa do Sur se dostanete pouze člunem. Ostrovy tvoří významnou a oblíbenou rekreační oblast města. Přírodní park se může pochlubit bohatým výskytem racků, kormoránů a volavek. Krásné pláže lákají k toulkám podél moře a k dokonalému odpočinku na čerstvém mořském vzduchu.

Z památek je zajímavá pevnost Castro. Město je důležitým průmyslovým centrem oblasti, významný je také rybolov a chov langust.

Santiago de Compostela je významné poutní místo katolíků, končí zde tzv. Svatojakubská cesta. Historické jádro s významnou gotickou katedrálou je zapsáno na seznamu UNESCO.

Kam se vydat ve Vigu

Pokud nezvolíte organizovaný výlet do poutního místa Santiago de Compostela, projděte se po starém městě a nasajte atmosféru rybářské čtvrti Ribera del Berbes. Dobrou alternativou je také odpočinek na pláži, například zlatavým pískem zářící Samil Sands je dobře dostupná. Další tipy získáte v turistických informacích hned naproti terminálu.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Viga

  • Santiago de Compostela, délka 4,4 hod., cca 60 EUR
  • Prohlídka měst Vigo a Baiona, délka 4 hod., cca 45 EUR
  • Galícijské vesničky, ochutnávka vína, délka 4,5 hod., cca 45 EUR
Vigo (750x500)

Praktické tipy pro přístav Vigo

Město je z přístavu snadno dostupné pěšky. V sezóně zde operují turistické autobusy Hop-On-Hop-Off. Dobrou a lacinou alternativou je městská okružní linka C1.

Okružní plavby Vigo, Španělsko: