Puerto del Rosario - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Španělsko

Puerto del Rosario

Malebný přístav Puerto del Rosario s asi 30 000 obyvateli leží na západním pobřeží ostrova Fuerteventura. Přístav byl v minulosti hojně využíván místními chovateli koz. Přístavem procházala jak živá zvířata, tak jejich maso a další kozí produkty. Význam přístavu postupně rostl, a tak se Puerto del Rosario od roku 1860 stalo hlavním městem ostrova.
Ostrov Fuerteventura nabízí kolem 150 pláží na pobřeží Atlantiku, některé z nich mají černý písek. V rámci plážového servisu si můžete vyzkoušet některé vodní sporty, na své si přijdou především surfaři, pro tento sport tu jsou ideální podmínky témeř celoročně.

Z výletních lodí zde přistávají plavidla MSC, TUI a AIDA; lodě Costa míří do přístavu Corralejo, který leží 40 km severněji a slouží zároveň jako trajektový přístav.

Puerto del Rosario

Kam se vydat?
Projděte se po příjemné přímořské promenádě, která začíná hned u přístavu. Najdete zde příjemné posezení v kavárničkách a hospůdkách, dále pak obchody s značkové butiky.
Zajímavá je také galerie pod širým nebem, kde můžete obdivovat kolem 150 skulptur. Pokud se rozhodnete zastávku využít pro koupání, hned ve městě jsou 2 veřejné pláže.

Nejoblíbenější výlety lodních společností:
· Městečko Ajuy a pobřežní skály jeskyně a Betancuria, délka 4,5 hod., orientační cena 50 EUR
· Projížďka ostrovem v jeepu, délka 4 hod., orientační cena 100 EUR
· To nejlepší z Fuerteventury, celodenní s obědem, orientační cena 70 EUR
· Corralejo pěšky, délka 5 hodin, orientační cena 22 EUR

Naše tipy:
Město je z přístavu snadno dostupné pěšky.
Z autobusové stanice vyjíždějí linkové autobusy na trase kolem celého ostrova.


View Larger Map

Okružní plavby Kanárské ostrovy, Puerto del Rosario: