Cadiz - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Španělsko

Cadiz

Cadiz, jedno z nejstarších měst na světě, ležící jihozápadním pobřeží Španělska, na úzkém poloostrově vyčnívajícím do krásného Cádizského zálivu. Město bylo původně založeno jako Gadir, obezděné město. Stalo se důležitým komerčním městem během kartáginské nadvlády a takřka zmizel se zánikem římské říše. Více než stotisícové andaluské město je v současnosti významným přístavem, univerzitním místem a žije turistickým ruchem.

Historické jádro města je tvořené třemi čtvrtěmi El Pópulo, La Viña a Santa María, jejichž atmosféra ostře kontrastuje s výškovými budovami nového města. Na rozlehlém náměstí Plaza de San Juan de Dios objevíte kostel Iglesia de San Juan de Dios, jehož základy pocházejí ze 13. století. Jen pár kroků odtud můžete obdivovat katedrálu Catedral de Cádiz z 18. století. Krásný výhled na staré město i na moře skýtá vyhlídková plošina na bráně Torre Tavira. V únoru se ve městě pořádá slavný karneval. Cadiz je také výchozím přístavem pro výlety do Sevilly.

Kam se vydat v Cadizu

Projděte si uličky starého města, chráněného obrannými zdmi a pevností Castillo de Santa Catalina. Zavítejte též na mořské nábřeží, kde na severním výběžku objevíte zbytky hradu Baluarte de la Candelaria, příjemný park i populární pláž Playa la Caleta s původním lázeňským domem.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Cadizu

  • Okružní jízda městem, délka 3,5 hod., cca 45 EUR
  • Prohlídka Cadizu a Flamenco-Show, délka 3,5 hod., cca 62 EUR
  • Město Sevilla, celodenní výlet vč. oběda, cca 115 EUR
  • Městečko Jerez de la Frontera a ochutnávka sherry, délka 4,5 hod., cca 45 EUR
Cadiz (750x500)

Praktické tipy pro přístav Cadiz

Lodě kotví v Puerto Comercial, obchodním přístavu. Poblíž brány do areálu přístavu leží důležitá obchodní ulice Avenida del Puerto, kolem níž se rozkládá městské centrum.

Okružní plavby Cadiz, Španělsko: