Pago Pago - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Samoa

Pago Pago

Pago Pago je hlavní město území zvaného Americká Samoa. Geograficky se tedy nachází ve skupině Samojských ostrovů, ovšem administrativně patří pod správu USA jako nezačleněné území Spojených států amerických.

Popis přístavu Pago Pago

Pago Pago

Pro Evropu objevil oblast Pago Pago holandský admirál Jacob Roggeveen v roce 1722. Na konci dalšího století (roku 1899) došlo k rozdělení Samojských ostrovů na dvě části mezi Německo a USA: rozlehlejší západní část se stala Německou Samou (dnešní nezávislý stát Samoa), východní část připadla Spojeným státům.

Kam se vydat během kotvení lodi v přístavu Pago Pago

Přestože se jedná spíše o velkou vesnici než o město (žije tady kolem 11 tisíc obyvatel), čeká vás v Pago Pago a okolí zajímavý program. Národní park Americká Samoa ukrývá tropické a mlžné deštné lesy, korálové útesy a ohromné množství původní fauny a flóry. Zbytky opevnění upomínají na tuhé boje v Pacifiku během 2. světové války (vojenská základna Tutuila). K dalším památkám patří koloniální vládní dům z roku 1903, vlastivědné muzeum Jeana P. Haydona nebo takřka mystická hora Rainmaker (523 m n. m.) přitahující zraky návštěvníků svým nezvyklým tvarem.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Pago Pago

Vyberte si z aktuální nabídky výletů lodních společností plujících do přístavu Pago Pago. Program jednotlivých výletů se může v průběhu roku měnit (také v závislosti na počasí).

Praktické tipy pro cestu z přístavu Pago Pago

Přístav Pago Pago se nachází ve výrazném zálivu přímo u města.

<--- Mapka přístavu Pago Pago

Plavby Pago Pago, Samoa: