Apia - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Samoa

Apia

Jediné a zároveň hlavní město tichomořského státu Samoa se nachází na severu ostrova Upolu. Apia má kolem 40 tisíc obyvatel a rozkládá se mezi ústím řeky Vaisigano a horou Vaea.

Popis přístavu Apia

Apia

Na místě původní malé, domorodé vesnice došlo k založení moderního města v roce 1850, oficiální metropolí Samoy se Apia stala roku 1959. Po celý rok zde panuje vlhké tropické počasí, nejvyšší teploty kolem 35 stupňů panují na přelomu roku. Letiště Fagali´i se sice občas využívá k mezistátním letům, ovšem jako hlavní letiště slouží Faleolo International Airport asi 40 minut jízdy autem daleko.

Kam se vydat během kotvení lodi v přístavu Apia

Za velkou část popularity vděčí Apia slavnému skotskému spisovateli Robertu Louisi Stevensonovi. Autor Ostrova pokladů a Podivného případu Dr. Jekylla a pana Hyda tady totiž v prosinci 1894 zemřel a dnes se můžete jít podívat do muzea zasvěceného jeho tvorbě. Minout byste neměli ani katolickou katedrálu z roku 2014, která nahradila původní stavbu z roku 1867. Za nákupy vyrazte do moderní obchodní galerie SNPF Molesi.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Apia

Vyberte si z aktuální nabídky výletů lodních společností plujících do přístavu Apia. Program jednotlivých výletů se může v průběhu roku měnit (také v závislosti na počasí).

Praktické tipy pro cestu z přístavu Apia

Přístav v Apii je zdaleka největší a nejvytíženější na celé Samoe. Nachází se v hlubokém zálivu, v podstatě hned vedle městského centra.

Mapka přístavu Apia --->

Plavby Apia, Samoa: