Rhodos - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Řecko

Rhodos

Pro mnoho turistů je vrcholem návštěvy ostrova Rhodos prohlídka staré části města Rhodu. V muzeích je vystaveno mnoho artefaktů vzniklých během historie ostrova. Ve městě samotném se nachází pestrá směsice staveb, od tureckých mešit po zrekonstruovaný palác postavený rhodskými knížaty.

Dnes má město Rhodos více než 55 000 obyvatel, je správním střediskem ostrovů zvaných Dodekanesos (Dvanáctiostroví) a spadá do regionu Egejské ostrovy. Ostrov Rhodos, vyhlášený organizací UNESCO za světovou přírodní a kulturní památku, leží nedaleko pobřeží Turecka a snad pro svých 300 slunečných dní v roce je nazýván „Ostrovem slunce“. Na ostrově Rhodos můžete putovat po stopách antiky, byzance, křižáků nebo se zcela ponořit do lůna přírody, sbírat byliny a pátrat po orchideích.

Rhodos

Kam se vydat na Rhodu

V tomto středověkém městě naleznete 5 km dlouhé hradby s baštami, věžemi a hradním příkopem. Je zde také ulička Rytířů řádu Johanitů, antické památky i rozmanité pláže. Staré město Rhodos dýchá takovou atmosférou, že jeho historickými uličkami a náměstími můžete bloudit celé dny.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Rhodu

  • Okružní jízda městem Rhodos, délka 4 hodiny, orientační cena 45 EUR
  • Antický Rhodos a akropole v Lindos, celodenní, orientační cena 90 EUR
  • Na nejkrásnější pláže Rhodu, člunem, celodenní s jídlem, orientační cena 65 EUR

Naše tipy pro cestování Rhodem

Loď kotví v blízkosti vstupní brány do starého historického města. Pěšky starým městem (30 min.) nebo po pobřežní promenádě (10 min.) dojdete na náměstí Rimini, odkud odjíždějí autobusy a taxi do Lindosu, kam je to asi hodina jízdy. V sezóně operují u přístavu autobusy Hop-on-hop-off.

Mapka přístavu Rhodos

Okružní plavby Rhodos, Řecko: