Okružní plavby Řecko - Okružní plavby

Okružní plavby Řecko

Okružní plavby lodí Řecko jsou vynikající příležitostí, jak prozkoumat zemi turistickému ruchu zaslíbenou z trochu jiné stránky. Pohled na řeckou krajinu z Jónského, Egejského či Krétského moře vás nadchne. A nezáleží příliš na tom, zdali vás vlny donesou ke starověké Olympii, pod bělostné domky romantického ostrova Santorini, na dohled vrcholků bájného Olympu či poblíž slavné pláže pašeráků na Zakynthu. Okružní plavby lodí řecké ostrovy mají tisíc tváří a žádná vás nezklame.

Dovolená na moři Řecko

Řecko se pyšní jedním z nejdelších mořských pobřeží na světě (13 676 kilometrů). Jeho přímými sousedy jsou Albánie, Makedonie, Bulharsko a Turecko, se kterým se sváří o vliv na Kypru. Sezóna plaveb pro okružní plavby Středomoří vrcholí v létě, ovšem příjemné chvíle plné odpočinku a poznání tady prožijete i ve zbytku roku.

Plavby výletní lodí Řecko

Hlavní řecké město Atény (Athény), součást UNESCO díky Akropoli, Hefaistovu chrámu nebo klášteru Dafnios disponuje dvojicí přístavišť. Větší a důležitější je přístav Pireus, asi 60 kilometrů od města leží přístav Lavrion. Pro cestování má význam také přístav Argostoli na ostrově Kefalonie, přístav Heraklion na Krétě, přístav Kalamata a přístav Katakolon na Peloponéském poloostrově či přístavy Korfu (Kerkyra), Kos a Rhodos na stejnojmenných ostrovech. Za rozumnou cenu se tam podíváte, využijete-li na naše cenově zvýhodněné plavby Řecko.

Přístavy Řecko