Gdyně - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Polsko

Gdyně

Gdyně, největší polský námořní přístav a s Gdaňskem a Sopotami vytvářející tzv. Trojměstí, leží u Baltského moře na severu země. Severozápadním směrem, asi 20 km daleko, se v Baltu táhne Helská kosa s množstvím vojenských památek.

Gdyně je velice mladá, neboť městská práva obdržela až roku 1926. Hlavním impulsem k jejímu rozpuku se však stala až výstavba důležitého přístavu. Dnes má kolem čtvrt miliónu obyvatel a rozvíjí se v moderní, průmyslové velkoměsto plné turistických atrakcí.

I přes své mládí Gdyně nabízí několik historických památek, řadu zajímavých míst spojených s mořem a množství zelených ploch v čele s parkem Marii i Lecha Kaczyńskich. Autobusem se odsud můžete vypravit za lokalitami UNESCO jako hansovní město Toruň a křižácký hrad Malbork.

Gdyně

Kam se vydat v Gdyni

  • Do lodních muzeí Błyskawica (torpédoborec) a Dar Pomorza (plachetnice)
  • Projít se kolem pláže po promenádě Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego
  • Na prohlídku mořského akvária MIR
  • Za nákupy do velké obchodní galerie Centrum Handlowe Riviera
  • Do pěkného akvaparku v Sopotech

Naše tipy pro cestování Gdyní

Jako základna velkých výletních lodí slouží „Francouzské nábřeží“ mezi třetím dokem a vjezdem do vnitřní části přístavu. V jedné ze zdejších hal si můžete prohlédnout Muzeum emigrace a za necelou půlhodinku chůze se dostanete do městského centra. Samozřejmě není problém využít místní taxi.

Mapka přístavu Gdyně

Video o Gdyni

Okružní plavby Gdyně, Polsko: