Okružní plavby Norsko - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země

Okružní plavby Norsko

Okružní plavby lodí Norsko si vybírají především milovníci přírody, neboť svébytný ráz krajiny zde charakterizují nádherné scenérie krajiny. Většina turisticky atraktivních míst leží na západním a jižním pobřeží země u Severního moře. Severní polární kraje jsou minimálně osídlené a norská města lákají svou severskou atmosférou.

Dovolená na moři Norsko

Kolem Norska vedou okružní plavby lodí do Severního moře a Atlantiku. Norsko, země Vikingů s vysokým životním standardem a vynikající infrastrukturou, se rozkládá na západní části Skandinávského poloostrova. Moře a voda k němu neodmyslitelně patří.

Horské masivy a hluboko do pevniny zařízlé fjordy doplňují řeky, jezera, vodopády a sytě zelené náhorní plošiny, kde se i v létě krčí zbytky sněhu. Z přístavů se dostanete k mnoha památkám UNESCO, ochutnáte zdravou norskou kuchyni a zažijete atmosféru polárních září.

Norsko   Geiranger 5 (750x499)

Poloha Norska

Délka norského pobřeží je díky hluboce se vinoucím fjordům a ostrovům Špicberky a Lofoty druhá nejdelší na světě (58 tisíc kilometrů). Sousední státy jsou se Švédsko a Rusko.

Základní údaje o Norsku

  • Rozloha: 385 000 km2
  • Počet obyvatel: 5,3 miliónů
  • Hlavní město: Oslo
  • Nejvyšší bod: Galdhøpiggen (2 469 m n. m.)

Plavby výletní lodí Norsko

Norskou metropoli Oslo, která připomíná spíše poklidné městečko, si zamilujete pro její čistotu a spoustu zeleně. Nejmalebnější fjordy a přírodní scenérie naleznete v Geirangeru, Flamu či Hellesyltu. Ikonickým místem jižního Norska je Trolí stezka poblíž Andalsnes vystupující z údolí Romsdal. Pokud netoužíte po ničem jiném než po klidu, naleznete ho na souostroví Lofoty. Zapomeňte na hektiku a nechte se kolébat na vlnách, zasněte se, poslouchejte dovádějící racky a pozorujte velryby. Nejsevernější cíp Evropy Nordkapp, dostupný z Tromso, vyhledávají především pokročilí hosté výletních lodí. Jedinečným zážitkem je fascinující půlnoční sluneční kotouč, který nezapadá za obzor.

Atrakce u pobřeží Norska

Fakulativní výlety lodních společností se zaměřují na plavby vyhlídkovými loděmi po fjordech, panoramatické jízdy krajinou autobusem a vlakem, treky do přírody či výpravy za pozorování velryb a dalších živočichů:

  • severní polární kruh,
  • maják Lindesnes na nejjižnějším cípu Norska,
  • ledovec Briksdal,
  • lanová dráha na Floien,
  • park minerálů Setesdal.
Seznam-Norsko-Geiranger 4

Další články a témata o Norsku

Hlavní sezóna plaveb pro okružní plavby Severní moře probíhá od pozdního jara do počátku podzimu.

Přístavy Norsko


Okružní plavby Norsko