Port Louis - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Mauritius

Port Louis

Port Louis je hlavní město ostrovního státu Mauricius. Jde o překrásné historické město, které v roce 1736 založil francouzský guvernér Mahé de La Bourdonnais, jehož socha se nachází na nábřeží. Město pojmenoval po francouzském králi Ludvíku XV. Jedno z nejznámějších míst je poštovní muzeum a Blue Penny muzeum, ve kterém je možné spatřit světoznámé známky Modrého a Oranžového Mauritia, jedny z nejdražších známek na světě. Dále je zde k vidění například Corner House, úchvatné papírnictví nabízející nejrůznější druhy tužek, per a knížek. Aapravasi Ghat je přístavní místo indických dělníků z 19. století, kteří byli na ostrově potřeba, poté, co Velká Británie roku 1834 zrušila otroctví. Botanická zahrada Pamplemousses se nachází pár kilometrů od přístavu severovýchodním směrem. Jelikož je město velmi multikulturní, naleznete zde hinduistické chrámy, křesťanské kostely i islámské mešity.

Typickým suvenýrem je předmět s všudypřítomným ptákem Dodo, symbolem ostrova. Mauricius je také proslulý výrobou precizních modelů lodí. Díky zdejšímu textilnímu průmyslu zakoupíte levné kvalitní oblečení v nejrůznějších outlet obchodech a výrobnách.

Port Louis - průvodce

Kam se vydat v Port Louis

Hned na nábřeží naleznete velký komplex zábavy, restaurací, obchodů a barů Le Caudan Waterfront, kde můžete pojíst, co hrdlo ráčí, ať už vyhledáte mezinárodní jídla či tradiční místní kuchyni, která se skládá převážně z rýže, ryb a plodů moře. Oblíbený místní nápoj je Aloudu, což je mléko se sušenými řasami, ledovou tříští a vanilkovou či mandlovou příchutí.

Port Louis

Nejoblíbenější výlety z Port Louis od lodních společností

  • Oblast Ile des Deux Cocos: koupání, oběd, tropická příroda, délka 7 hod., orientační cena 145 EUR
  • Den v tropickém ráji Ile-aux-Cerfs, délka 7 hod., orientační cena 125 EUR
  • Projížďka katamaránem, délka 5:30 hod., orientační cena 85 EUR
  • Okružní jízda za památkami Port Louis, délka 4 hod., orientační cena EUR
  • Úchvatná krajina jihu ostrova, délka 8 hodin, orientační cena 105 EUR
  • Úchvatná krajina jihu ostrova - snadno, délka 5 hodin, orientační cena 56 EUR
  • Přírodní rezervace Mauritian Wildlife Foundation, délka 4 hod., orientační cena 80 EUR

Poznámka: jedná se o příklady výletů různých lodních společností.

Port Louis

Praktické tipy pro cestování Port Louis

U moderního terminálu Christian Decotter Cruise Terminal mohou kotvit i největší lodě světa. Přístup je po 2 můstcích. Pro přepravu do města je možné využít vodní taxi za cca 2 USD. Některé lodní společnosti nabízejí kyvadlové autobusy (shuttle bus) do centra k nákupním střediskům.

<--- Mapka přístavu Port Louis

Okružní plavby Port Louis Mauritius: