Tangier - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Maroko

Tangier

Významný marocký přístav leží na severu země u Gibraltarského průlivu je správním centrem regionu Tanger - Tetouan. Jeho historie sahá až do doby Féničanů. Dnes je známý jako "brána do Afriky", ale je pestrou směsicí prvků evropských i afrických. Celkem 700 000 obyvatel města tvoří muslimové, křesťané i Židé.

Fascinující tangerská medina (staré město) se nachází celkem blízko přístavu. Je tvořená úzkými vzdušnými uličkami a lemovaná domy všech možných stylů. Kasbu neboli pevnost naleznete na nevyšším bodě města a díky tomů skýtá nádherné výhledy na Gibraltar a španělskou pevninu. Součástí kasby je i bývalý sultánký palác Dar el Makhzen, ve kterém je sbírka marockého umění.

Asi 14 km od Tangeru leží Herculova jeskyně, oblíbená turistická atrakce. Jeskyně je částečně přírodní a částěčně vyhloubená Berbery. Má dva průzory, jeden z nich je známý jako "mapa Afriky".

Tangier

Kam se vydat v Tangieru

Projděte se orientálními uličkami mediny a zajděte na bazar. Při posezení v pouliční kavárně vás nejspíš nenechají na pokoji různí pouliční prodejci, a tak to berte jako místní folklor. Ceněný arkanový olej bude pěkným dárkem, za jeho nákupem se vydejte nejlépe do certifikované lékárny.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Tangieru

  • Prohlídka města s průvodcem, délka 3,5 hod., orientační cena 39 EUR
  • Městečko Tetuan, délka 5,5 hod., orientační cena 42 EUR
  • Město Asilah s malebnými domy, délka 5 hod., orientační cena 42 EUR

Naše tipy pro cestování Tangierem

Lodě kotví asi 800 m od centra města. Před přístavem jsou k dispozici vozy taxislužby. Cenu je dobré domluvit předem a smlouvání je přípustné.

Mapka přístavu Tanger, Maroko:

Okružní plavby Tanger, Maroko: