Langkawi - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Malajsie

Langkawi

Langkawi, souostroví skládající se z více než stovky ostrůvků, se rozkládá v Andamanském moři u malajsko-thajských hranic. Pulau Langkawi, největší z nich, má rozlohu asi jako Praha, členité pobřeží, kopcovité vnitrozemí a jeho správní centrum Kuah je i cílem okružních plaveb.

V dávných časech patřilo Langkawi sultanátu Kedah a dlouhou také sloužilo jako útočiště pirátům, terorizujícím lodě v Moluckém průlivu. Vytvořením bezcelní zóny v roce 1986 začal na ostrově prudký rozvoj cestovního ruchu, který jen podtrhlo vyhlášení prvního geoparku (Kilim Karst) v jihovýchodní Asii o 21 let později. Dnes patří k nejpopulárnějším malajským turistickým destinacím.

Krásu ostrova Langkawi vytváří kombinace exotické přírody (zahrnující deštné pralesy, mangovníkové háje i vodní kaskády hučící v nitru hor), nádherných pláží a množství návštěvnických atrakcí. V poslední době byla vybudována také kompletní infrastruktura, proto se tady budete cítit bezpečně a pohodlně.

Langkawi

Kam se vydat na Langkawi

  • Lanovou dráhou na horu Mat Cincang (708 m n. m.)
  • Prohlédnout si mořské akvárium UnderWater World Langkawi
  • Na procházku po visutém mostě Langkawi Sky Bridge nad pralesem
  • Při dostatku času do koloniálního George Townu (UNESCO)
  • K vodopádům Temurun

Naše tipy pro pobyt na Langkawi

Lodní terminál vyrostl na jižním okraji metropole Kuah, tedy na druhé straně ostrova než mezinárodní letiště. Jedná se o moderní a komfortní areál, ze kterého lze pěšky dojít do blízkého parku i nákupní galerie. K prozkoumání ostrova se však vyplatí pronajmutí taxi.

Mapka přístavu Langkawi

Video o Langkawi

Okružní plavby Langkawi, Malajsie