Nosy Be - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Madagaskar

Nosy Be

Nosy be je turisticky atraktivní ostrov u severního pobřeží Madagaskaru, kterému se přezdívá Île Parfumée (ostrov vůní). Je centrem výroby vonné esence ze stromů ylang ylang, pěstuje se zde také vanilka, hřebíček, pepř, skořicovníky, kávovníky, šafrán a cukrová třtina. Největším lákadlem návštěvníků je bezesporu přírodní rezervace Locobe o rozloze 740 ha s původní ostrovní vegetací, kde žijí černí lemuři, chameleoni, hroznýši nebo hadi nosatí. Krajina na ostrově je různorodá, s několika vysokými kopci, které nabízejí překrásný výhled po Nosy Be. Zásobárnu vody tvoří 11 vulkanických jezer. Celé pobřeží je lemováno velkým množstvím překrásných zátok a opuštěných pláží s dlouhými řadami palem.

Hlavním městem a přístavem na ostrově je Hell-Ville (Andoany), malé městečko charakterizované svoji usedlou koloniální architekturou podél nábřežní promenády. V horní části města naleznete staré kanóny, které kdysi chránily město před útoky pirátů. Můžete vyšplhat na kopec u města, který nabízí překrásný výlet po okolí. Je zde tržiště, kde farmáři i rybáři prodávají ovoce a zeleninu, maso a ryby. Turistickou atrakcí je staré vězení z roku 1855 a ruiny pirátké pevnosti Maradoka.

Rybářská vesnička Ambatoloaka se díky 2 km dlouhé pláži Madirokely stala oblíbeným místem turistů, kde se nachází mnoho restaurací a barů s vynikajícím rumem. Na sever od vesničky naleznete posvátný strom Ampombolava. Na proměnu cukrové třtiny ve sladidlo i v lahodný rum se podívejte v obci Dzamanzary. Ochutnávka bude příjemnou tečkou za výletem v tomto přístavu.

Nosy Be

Kam se vydat v Nosy Be

V městském centru je mnoho obchodů s parfémy, ručně vyráběnými ubrusy, textilem, kořením a dalším místním zbožím. Z přístavu se můžete vydat místní lodí na ostrov Lemur.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Nosy Be

  • Poloostrov Nosy Iranja, délka 8 hod., orientační cena 120 EUR
  • Ostrovy Komba a Nosy Tanikely, délka 8 hod., orientační cena 105 EUR
  • Trekking v přírodní rezervaci Lokobe, délka 8 hod., orientační cena 85 EUR
  • Na čtyřkolkách do nitra ostrova, délka 7 hod., orientační cena 185 EUR
  • Na pláži u hotelu Andilana Beach****, délka 7,5 hod., orientační cena 110 EUR
  • Plantáže ylang-ylang a jeho zpracování, svatý les Bemazava, délka 4,5 hod., orientační cena 60 EUR

Naše tipy na cestování v Nosy Be

Větší lodě kotví na širém moři a přeprava je na člunech k molu, menší lodě kotví přímo u mola u Hell Ville. Do centra města to je cca 3 km. Vozy taxi stávají u brány přístavu, cenu si však nechte potvrdit předem. Loď na ostrov Lemur vyplouvá z přístavu, cena je 15 USD.

Mapka přístavu Nosy Be

Okružní plavby Nosy Be, Madagaskar: