Doha - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Katar

Doha

Hlavní město Kataru a významný přístav na březích Perského zálivu má v současnosti více než 1 milion obyvatel, z nich značnou část tvoří přistěhovalci z jiných asijských zemí, kteří tu fungují jako levná pracovní síla. Hospodářství země vzkvétá především díky ropnému bohatství. Světově známá je televizní stanice Al-Jazeera, která zde má sídlo.

Současné město je směsicí starého s novým. Naleznete tu nízké tradiční arabské súky (tržiště), do nebe se ostře tyčí štíhlé věže minaretů 260 mešit a až do obřích výšek se šplhají nejmodernější mrakodrapy.

Nejvýznamnějším místem Doha je bezesporu Corniche, pobřežní promenáda s parkovou úpravou a kouzelnými výhledy na moře a tradiční místní lodě dhow. Zdejší speciality si můžete objednat v restauračním komplexu Al-Bandar, velké slávě se těší také obří plastika ve tvaru perlorodky, připomínající původní zdroj obživy a bohatství místních.

Z centra snadno dostupná pevnost Doha byla postavena během turecké okupace v 19. století. Její prostorné nádvoří slouží jako místo setkávání místních mužů, kteří zde při hrách a čaji probírají události všedního dne.

Kam se vydat?
Populární místo Doha Corniche je v docházkové vzdálenosti od přístavu.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Doha

  • Al Zubarah - pevnost a muzeum; tradiční oběd, délka 8 hod., cca 130 EUR
  • Plavba tradiční lodí a Msheireb Enrichment Centre, délka 6 hod., cca 55 EUR
  • Okružní jízda Doha, délka 4,5 hod., cca 50 EUR
  • Pobyt v plážovém resortu, délka 8 hod., cca 110 EUR
Doha (750x500)

Praktické tipy pro přístav Doha

Lodě kotví přímo v přístavu Doha, 10 - 15 minut od centra. Lodní společnosti nabízejí kyvadlovou přepravu do City Center nebo do nákupního centra Shopping Mall. K dispozic jsou také taxi.

Okružní plavby Doha, Katar: