Doha - Okružní plavby

Doha

Hlavní město Kataru a významný přístav na březích Perského zálivu má v současnosti více než 1 milion obyvatel, z nich značnou část tvoří přistěhovalci z jiných asijských zemí, kteří tu fungují jako levná pracovní síla. Hospodářství země vzkvétá především díky ropnému bohatství. Světově známá je televizní stanice Al-Jazeera, která zde má sídlo.

Současné město je směsicí starého s novým. Naleznete tu nízké tradiční arabské súky (tržiště), do nebe se ostře tyčí štíhlé věže minaretů 260 mešit a až do obřích výšek se šplhají nejmodernější mrakodrapy.


Nejvýznamnějším místem Doha je bezesporu Corniche, pobřežní promenáda s parkovou úpravou a kouzelnými výhledy na moře a tradiční místní lodě dhow. Zdejší speciality si můžete objednat v restauračním komplexu Al-Bandar, velké slávě se těší také obří plastika ve tvaru perlorodky, připomínající původní zdroj obživy a bohatství místních.

Z centra snadno dostupná pevnost Doha byla postavena během turecké okupace v 19. století. Její prostorné nádvoří slouží jako místo setkávání místních mužů, kteří zde při hrách a čaji probírají události všedního dne.

Doha

Kam se vydat?
Populární místo Doha Corniche je v docházkové vzdálenosti od přístavu.


Nejoblíbenější výlety lodních společností:
· Al Zubarah - pevnost a muzeum; tradiční oběd, délka 8 hod., orientační cena 130 EUR
· Plavba tradiční lodí a Msheireb Enrichment Centre, délka 6 hod., orientační cena 55 EUR
· Okružní jízda Doha, délka 4,5 hod., orientační cena 50 EUR
· Pobyt v plážovém resortu, délka 8 hod., orientační cena 110 EUR

Naše tipy:
Lodě kotví přímo v přístavu Doha, 10 - 15 minut od centra. Lodní společnosti nabízejí kyvadlovou přepravu do City Center nebo do nákupního centra Shopping Mall. K dispozic jsou také taxi.
V současné době se staví zcela nový terminál, který má být v provozu od zimy 2016.

Okružní plavby Katar, Doha: