Okružní plavby Kanada - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země

Okružní plavby Kanada

Okružní plavby lodí Kanada kolem druhé největší země světa v sobě spojují úžasné přírodní krásy v podobě vysokých hor a divokých řek i velkolepá města. Na ohromné ploše Kanady se rozkládají například čtyři z pěti velkých jezer a Niagarské vodopády, nádherné národní parky Jasper a Glacier, olympijské Calgary a Vancouver, indiánské rezervace nebo aglomerace Toronta.

Dovolená na moři Kanada

Délka pobřeží Kanady, jejímž jediným sousedem jsou USA na jihu, je s 202 tisíci kilometry nejdelší na světě. Hodně ji prodlužují ostrovy jako Baffinův, Viktoriin a Ellesmerův. Sezóna plaveb pro okružní plavby Kanada a Nová Anglie probíhá hlavně na podzim, pro okružní plavby Aljaška od května do září.

Plavby výletní lodí Kanada

Největší vnitrozemský přístav světa Montreal leží na řece sv. Vavřince mezi Ottawou a Québeckem. Za vstupní bránu na americký kontinent z Evropy se dlouho považoval přístav Halifax v metropoli Nového Skotska. Další významné přístavy jsou Charlottetown na ostrově prince Edwarda či Victoria v Britské Kolumbii na západě. Sledovat cenově zvýhodněné plavby Kanada se rozhodně vyplatí.

Přístavy Kanada