Tokio - Okružní plavby

Tokio

Největší megalopole světa s více než 35 miliony obyvateli soustředěnými do polokruhu kolem Tokijského zálivu v délce 130 km je světem samým pro sebe a její návštěva je pro Středoevropana mimořádným zážitkem. Ačkoli po silném zemětřesení a požárech v r. 1923 i po bombardování za 2. světové války zůstalo ve městě jen minimum historických památek, návštěvník se v Tokiu nenudí. Během procházek po večerních bulvárech nasvícených blikajícími a barevnými velkoplošnými neony mezi nekonečnými davy kolemjdoucích otevřete dveře do úplně jiného světa, civilizace a životního stylu než nám nabízí poklidný život u nás doma.

Tokio

Naše tipy pro cestování Tokiem

Výletní lodě kotví obvykle v Harumi Terminal. Nejbližší stanice metra Kachidoki Station je odsud vzdálená cca 20 min. chůze. Hned u terminále je centrální autobusové nádraží Harumi Futo.

Některé lodě mohou kotvit i v osobním přístavním terminálu Takeshiba Passenger Ship Terminal, který většinou využívají linkové lodě a lodě menší tonáže. Od Harumi je vzdálen 15 min jízdy autem. Někdy je využíván také 40 km vzdálený přístav Jokohama.

Mapka přístavu Tokio

Okružní plavby Tokio, Japonsko: