Nagasaki - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Japonsko

Nagasaki

Město a přístav Nagasaki se nachází na japonském ostrově Kjúšú u břehů Východočínského moře. Hrdě se nad ním tyčí 333 metrů vysoká hora Insa s jedinečným výhledem.

Nagasaki nechvalně proslulo jaderným bombardováním Spojenými státy v srpnu 1945. Na památku této tragédie zde byl vybudován Park míru, jehož součástí tvoří socha Heiwakinenzo s důležitou mírovou symbolikou. V muzeu jsou materiály o svržení atomové bomby na Nagasaki, o válce a utrpení a zároveň silně podtrhuje hodnotu míru. Asi hodinu plavby lodí z Nagasaki leží "ostrov duchů", město Hašima. Po uzavření uhelných dolů koncernu Mitsubishi museli obyvatelé město do 3 měsíců opustit. Popularitu ostrovu získalo natáčení bondovky Skyfall.

Kam se vydat během kotvení lodi v Nagasaki?

Zahrady Glover Garden na svazích vrcholu Minami-Yamate turisté vyhledávají pro jejich romantickou atmosféru připomínající dávné doby. Muzeum atomové bomby je věnované památce obětem největší válečné katastrofy 20. století.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Nagasaki

  • To nejlepší z Nagasaki, délka 7 hod., cca 99 USD
  • Výlet na horu Unzen, délka 6 hod., cca 99 USD
  • Park Huis Ten Bosch, délka 6 hod., cca 149 USD
  • Park Míru a nákupy, délka 4 hod., cca 49 USD
  • Okružní jízda Nagasaki, délka 5,5 hod., cca 99 USD
Nagasaki

Praktické tipy pro přístav Nagasaki

Výletní lodě kotví u mola Matsuage Pier, které leží výhodně v docházkové vzdálenosti od města. K bráně zahrad Glover Garden se dostanete po cca 10 minutách chůze. Lze také využít služeb taxi, taxikáři jsou velice úslužní a ceny jsou příznivé. U terminálu zastavuje tramvaj číslo 5.

Okružní plavby z Nagasaki, Japonsko: