Fukuoka - Okružní plavby

Fukuoka

Přístav a největší město Fukuoka leží na ostrově Kjúšú. Tento ostrov tvoří jižní cíp souostroví a patří mezi 4 největší japonské ostrovy. Přístav je největším přírodním japonským přístavem a celé okolí má velice bohatou historii pro svoji strategickou polohu. O jeho dobytí se pokoušeli třeba Mongolové ve 12. století.

Město vzniklo roku 1889 spojením 2 historických částí: Hakata sloužila jako přístav, Fukuoku tvořilo opevněné město s hradem samurajů.

Výletní lodě připlouvají do Fukuoky od roku 2008, potkáte tu plavidla Costa, Princess, Royal Caribbean a také osobní lodě východoasijských společností.

Fukuoka

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Fukuoky

  • Fukuoka - celodenní poznávací okruh, délka cca 9 hod., orientační cena 95 USD
  • Památky Karatsu, délka cca 6 hodin, orientační cena 125 USD
  • Hradní město Yanagawa a ovocné sady u Dazaifu Tenmangu, délka cca 5 hod. orientační cena 125 USD
  • Arita-yaki a Ureshino onsen, délka cca 5 hod., orientační cena 150 USD
  • Zábavní park Space World, délka cca 6 hod., orientační cena 100 USD
  • Akvárium Marine World, délka cca 5 hod., orientační cena 100 USD

Naše tipy pro cestování Fukuokou

Do města Fukuoka připlouvají trajekty i osobní linkové a výletní lodě. Osobní terminál naleznete v přístavu Hakata. V krásné budově terminálu naleznou cestující restaurace i občerstvení a obchody, také však velké akvárium s více než tisícem ryb a mořských živočichů. Večery tu rozzáří mnohá show, lasery a osvícené fontány. Přístav leží blízko města. Pro snadný pohyb městem a získání mnoha slev doporučujeme nákup Fukuoka City Pass.

Mapka přístavu Fukuoka

Okružní plavby Fukuoka, Japonsko: