Fukuoka - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Japonsko

Fukuoka

Město Fukuoka leží na ostrově Kjúšú. Jeho přístav je největším přírodním japonským přístavem a celé okolí má velice bohatou historii pro svoji strategickou polohu. O jeho dobytí se pokoušeli třeba Mongolové ve 12. století. Město vzniklo roku 1889 spojením 2 historických částí: Hakata sloužila jako přístav, Fukuoku tvořilo opevněné město s hradem samurajů.

Atraktivní památkou a národním historickým místem jsou zbytky hradu Maizuru-jo. Nechal ho zbudovat Kuroda Nagamasa, první pán provincie Fukuoka. Hrad z roku 1608 byl rovinatého typu a měl kolem 50 pozorovacích věží různých velikostí. Z těch dochovalých je nejvýznačnější Tamon-yagura, označená jako důležité kulturní vlastnictví. V příkopech kolem zříceniny hradu roste divoký cypřiš (Cyperus ohwii Kukent), který Japonci pokládají za přírodní poklad.

Výletní lodě připlouvají do Fukuoky od roku 2008, potkáte tu plavidla Costa Cruises, Princess, Royal Caribbean a také osobní lodě východoasijských společností.

Kam se vydat během kotvení lodi ve Fukuoce?

Myorakuji, chrám buddhistické sekty Daitokuji, obklopují japonské zahrady. Stojí zde také hrobka Kamiya Sotana, proslulého obchodníka z Hakaty v období Edo. Ze zajímavého parku Kin-in se vám naskytne nádherný výhled na mys Yara, moře a další ostrovy.

Nejoblíbenější výlety lodních společností ve Fukuoce

  • Fukuoka - celodenní poznávací okruh, délka 9 hod., cca 95 USD
  • Památky Karatsu, délka 6 hodin, cca 125 USD
  • Kanály Yanagawy a ovocné sady u Dazaifu Tenmangu, délka 5 hod. cca 125 USD
  • Arita-yaki a Ureshino onsen, délka 5 hod., cca 150 USD
  • Zábavní park Space World, délka 6 hod., cca 100 USD
  • Akvárium Marine World, délka 5 hod., cca 100 USD
Fukuoka

Praktické tipy pro přístav Fukuoka

Do města Fukuoka připlouvají trajekty i osobní linkové a výletní lodě. V krásné budově osobního terminálu v přístavu Hakata najdete restaurace i občerstvení a obchody, také však velké akvárium s více než tisícem ryb a mořských živočichů. Večery tu rozzáří mnohá show, lasery a osvícené fontány. Přístav leží blízko města. Pro snadný pohyb městem a získání mnoha slev doporučujeme nákup Fukuoka City Pass.

Okružní plavby Fukuoka, Japonsko: