Ocho Rios - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Jamajka

Ocho Rios

Přístav Ocho Rios s cca 10 000 obyvateli leží v širokém zátoce na severu Jamajky. Město žije převážně z turistického ruchu, největší příliv turistů obstarávají výletní lodě.

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí jsou vodopády Dunn’s River Falls, vzdálené cca 3 km západně od města. Jde o překrásné kaskádovité vodopády, které padají přímo na písčitou pláž na západ od města. Voda stéká ze skoro 200 m výšky po různých skaliscích a kaskádách, po kterých se můžete vydat až nahoru. Pláž Jamese Bonda se nachází poblíž domova jeho tvůrce Iana Fleminga, byl zde natáčen film Dr. No se Seanem Connerym v hlavní roli agenta 007.

Na plantážích Prospect byla od 18. století sklízena cukrová třtina, káva a banány, dnes jsou tu možné výlety na koních. Dále směrem na východ je Harmony Hall – viktoriánský panský dům s galerií, která prodává jedny z nejlepších uměleckých a řemeslnických děl Jamajky.

Rodiny s dětmi nejspíš zamíří do Rainforest Adventures Mystic Mountain, což je malý zábavní park s visutými lanovkami Zip-Line a bobovou horskou dráhou a dalšími atrakcemi.

Ocho Rios

Kam se vydat v Ocho Rios

Od obou přístavních mol lze po několika minutách dojít do centra města. Pro turisty slouží nákupní středisto Taj Mahal na hlavní příbřežní třídě. Příjemné chvilky lze strávit v pečlivě udržovaném parku Turtle River Park, který hned poblíž.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Ocho Rios

  • Vodopády Dunn´s River a setkání s delfíny, délka 4 hodiny, orientační cena 105 USD
  • Vodopády Dunn´s River, lanovka a bobová dráha, délka 4 hodiny, orientační cena 89 USD
  • Vodopády Dunn´s River a jeskyně Green Grotto, délka 4 hodiny, orientační cena 94 USD
  • Severní pobřeží, plantáž a vodopády Dunn´s River, délka 4,5 hodiny, orientační cena 59 USD
  • Plavba v mořském kajaku podél pobřeží, délka 4,5 hodiny, orientační cena 69 USD

Naše tipy pro pobyt v Ocho Rios

Výletní lodě kotví u mola The Turtle Bay Pier, kde jsou v bezprostřední blízkosti restaurace a obchody. Molo James Bond Pier leží západněji, asi 15 minut chůze.

Mapka přístavu Ocho Rios

Okružní plavby Ocho Rios, Jamajka: