Hongkong - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Hongkong

Hongkong

Okružní plavby do přístavu Hongkong patří k oblíbené exotické dovolené v Asii. Autonomní Hong Kong se řadí mezi Zvláštní správní oblasti Čínské lidové republiky.

Kam se vydat během kotvení lodi v Hongkongu

Turisté si v tomto městě opravdu přijdou na své. Tyčí se nad ním 554 metrů vysoká hora Victoria Peak, ze které je nádherný výhled na celé město se zátokami a ostrovy. Zamířit byste rozhodně měli do obchodní čtvrti na poloostrově Kowloon, kde naleznete úžasné tradiční trhy i půvabnou původní rybářskou vesničku Lei Yeu Mun. Hledáte-li další památky ve městě mrakodrapů, mohl by to být třeba chrám Wong Tai Sin. Za odpočinkem a tropickou flórou se vydejte do architektonicky zajímavých zahrad hongkongského parku, kde sídlí i muzeum čaje. Pokud byste se chtěli vykoupat, dojeďte na ostrov Lamma, který se pyšní jedinečnými plážemi.

Každý večer můžete z horních palub lodi pozorovat úžasnou laser show.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Hongkongu

  • Hong Kong, kultura a historie, délka trvání 5 hodin, orientační cena 65 EUR
  • Ostrov Lantau, délka trvání 7 hodin, orientační cena 139 EUR
  • Kowloon, délka trvání 4 hodiny, orientační cena 52 EUR
  • Objevování Hong Kongu, délka trvání 5 hodin, orientační cena 52 EUR
Hongkong

Praktické tipy pro přístav Hongkong

Přístav disponuje dvěma terminály:

Velice moderní The Ocean terminal leží u paty poloostrova Kowloon v těsné blízkosti rozlehlého přístavního nákupního komplexu City shopping. Veřejná doprava je jen pár kroků pěšky. Tento terminál využívají především lodě Superstar Virgo Cruises.

Nový The Kai Tak Cruise Terminal vyrostl na místě bývalého letiště Hong Kong a přijímá i největší osobní lodě světa. K dispozici bývají shuttle busy k nejbližším stanicím MHD či na letiště.

Okružní plavby Hong Kong: