Okružní plavby Francie - Okružní plavby

Okružní plavby Francie

Okružní plavby lodí Francie mají mnoho podob v závislosti na oblasti, do které se vypravíte. Z francouzského pobřeží jsou dosažitelné mnohé z atrakcí země galského kohouta jako hora Saint Michel, papežský Avignon (UNESCO), luxusní knížectví Monako, „provensálská metropole“ Aix-en-Provence či mohutný hrad Carcassone. Francie však nabízí i výšiny Alp, antické památky v čele s akvaduktem u Gard, lahodné víno a vůbec skvělou gastronomii.

Dovolená na moři Francie

Délka pobřeží Francie dosahuje 4 853 kilometrů (včetně ostrova Korsika, kde se ve městě Ajaccio narodil Napoleon). K jejím význačným sousedům patří Španělsko na jihozápadě, Belgie, Německo, Švýcarsko a Itálie na východě a za Lamanšským průlivem se zvedající Velká Británie. Sezóna plaveb pro okružní plavby Středomoří trvá ve Francii po celý rok s vrcholem během léta, kdy si lze nejlépe užít koupání na plážích Azurového pobřeží (Francouzské riviéry).

Plavby výletní lodí Francie

Nejvíce vytížený přístav Marseille vás uchvátí bazilikou Notre Dame de la Garde a pevnost If hraběte Monte Christo. Nedaleko od něj leží přístav Cannes s možností návštěvy Saint Tropez a vystoupení delfínů v Antibes. U Atlantiku se nachází přístav Le Havre proslulý svou avantgardní architekturou, ústím Seiny i památkami na vylodění v Normandii. Podívejte se občas i na naše cenově zvýhodněné plavby Francie.

Přístavy Francie