Samaná - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Dominikán.rep.

Samaná

Jedno z lákadel Dominikánské republiky, městečko, rekreační středisko a přístav Samaná, se v posledních letech stává také oblíbenou zastávkou na okružních plavbách velkých výletních lodí Karibikem.

Popis přístavu Samaná

Samaná

Poloostrov s přilehlým zálivem na severovýchodním pobřeží Dominikánské republiky byl ještě zcela nedávno turisticky prakticky neobjevenou oblastí. Doslova v posledních měsících se tento takřka nedotčený kout nádherné tropické přírody začíná otevírat mezinárodní turistice s tím, jak bylo zprovozněno v roce 2007 mezinárodní letiště Samaná (Aeropuerto Internacional Arroyo Barril) a několik hotelů nejvyšší úrovně pod správou prestižní španělské hotelové sítě Bahía Principe.

Kam se vydat během kotvení lodi v přístavu Samaná

Obdivovat lze zdejší úžasné pláže, krásnou tropickou vegetaci, protkanou vodními toky s vodopády i ojedinělé divadlo, které v zálivu každoročně mezi prosincem a březnem připravují obrovské velryby, které sem připlouvají vyvést potomstvo. Členité pobřeží je plné krásných míst a k návštěvě zve i snový ostrůvek Cayo Levantado – ostrov Bacardi, kde se tradičně natáčejí reklamy na tento oblíbený karibský rum.

Nejoblíbenější výlety lodních společností ze Samaná

Vyberte si z aktuální nabídky výletů lodních společností plujících do přístavu Samaná. Program jednotlivých výletů se může v průběhu roku měnit (také v závislosti na počasí).

Praktické tipy pro cestu z přístavu Samaná

Výletní lodě v přístavu Samaná kotví na otevřeném moři (záliv Bahía de Samaná) a turisté jsou na pevninu převážení v menších lodích.

Mapka přístavu Samaná --->

Okružní plavby Samaná, Dominikánská republika: