Roseau - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Dominika

Roseau

Hlavní město malého karibského státečku Dominiky leží na jihozápadním pobřeží ostrova. Do moře zde ústí říčka Roseau Queen´s River, přitékající z hornatého vnitrozemí. Jenom pár desítek kilometrů severně se rozkládá Guadeloupe a opačným směrem další francouzské území Martinik.

Pro Evropu objevil ostrov Kryštof Kolumbus roku 1493, později ho kolonizovali francouzští misionáři a nakonec ho získala Anglie po sedmileté válce. Roseau tenkrát neslo jméno Clarence Town, teprve později získalo dnešní název. Hlavním městem se stalo po vyhlášení nezávislosti Dominiky v roce 1978.

Roseau je typickým městem Karibiku s malým koloniálním centrem, možností koupání a s nádhernou přírodou v okolí. Doporučujeme procházku úzkými uličkami s řadou obchůdků a restaurací, návštěvu rozsáhlé botanické zahrady i výlet do blízkých hor.

Roseau

Kam se vydat v Roseau

  • Do národního parku Morne Trois Pitons (UNESCO) s vodopády a tropickými pralesy
  • Na výlet pod nejvyšší ostrovní horu Morne Diablotins (1 447 m n. m.)
  • Za památkami v čele s katedrálou, biskupským palácem a anglikánským kostelem sv. Jiří
  • Na prohlídku muzea Victoria Memorial
  • Relaxovat na některou z písečných pláží (Champagne, Mero, Batibou)

Naše tipy pro pobyt v Roseau

Nevelký námořní přístav v Roseau (Dominica Air & Sea Ports Authority) se nachází na severním okraji města u čtvrtě Stockfarm. Velké dopravní lodě však často kotví u mola s dlouhou lávkou přímo u centra, kam je to pěšky jen několik minut.

Mapka přístavu Roseau

Video o Roseau

Plavby Karibikem, Dominika, Roseau: