Split - Okružní plavby

Split

Chorvatský přístav Split je s cca 220 000 obyvateli druhým největším chorvatským městem a významným centrem Dalmácie. Velký prostor je věnován kultuře, město se může pochlubit opravu bohatým programem výstav, divadel a hudebních akcí i celou řadou muzeí.

Historie města se píše od 3. století, kdy bylo založené císařem Diokleciánem. Ten si zde postavil palác, který je nyní největším lákadlem turistů. Dobře zachovalá stavba byla zapsaná na listinu UNESCO vás uchvátí svými sklepními klenbami a podzemními prostorami i kouzlem malých uliček.

Město Split, rozložené na poloostrově, má velice příjemné klima, za což vděčí pohoří, které ho chrání před chladným severním větrem; před otevřeným mořem ho chrání celá ostrovy Šolta, Brač a Drevnik.

Split

Kam se vydat ve Splitu

Toulejte se uličkami starého města, poseďte si v jedné z příjemných pouličních kaváren. Rozhodně byste neměli vynechat výstup na věž paláce, za svůj sportovní výkon budete odměněni nádhernými výhledy.

Nejoblíbenější výlety lodních společností ze Splitu

  • Prohlídka města s průvodcem, více variant, orientační cena 19 - 45 EUR
  • Plavba katamaránem podél pobřeží a k ostrovu Brač, délka 4,5 hod., orientační cena 70 EUR
  • Vodopády národního parku Krka, délka 7 hod., orientační cena 80 EUR
  • Medžugorie, místo zjevení Panny Marie, délka 9 hod., orientační cena 70 EUR
  • Lázeňský Trogir a historické památky Solinu, délka 4,5 hod., orientační cena 40 EUR

Naše tipy pro cestování Splitem

Město je z přístavu snadno dostupné, do historické čtvrti to je pouhých 5 - 10 minut chůze. Pokud se v přístavu sejde více lodí, je možné kotvení na moři a transfer pasažérů na pevninu je realizován čluny. U přístavu nabízejí své služby turistické autobusy.

Mapka přístavu Split:

Okružní plavby Split, Chorvatsko: