Okružní plavby Velká Británie - Okružní plavby

Okružní plavby Velká Británie

Okružní plavby lodí Velká Británie mají své neopakovatelné kouzlo stejně jako celé Britské ostrovy. Tady se psala historie králů a královen, tady spatřila světlo světa dlouhá řada objevů, tady žili velikáni umění v čele se Shakespearem. K vidění tu jsou hrad ve Windsoru, jezero Loch Ness, menhiry ve Stonehenge, kamenný Obrův chodník, katedrála v Canterbury, nultý poledník v Greenwichi, beatlesácký Liverpool, starobylý Edinburgh, kosmopolitní Londýn… Okružní plavby lodí Spojené království (Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko) mají skutečně co nabídnout.

Dovolená na moři Velká Británie

Jediným pevninským sousedem Velké Británie je Irsko. Pobřeží dlouhé asi 12 500 kilometrů omývá Severní moře, Lamanšský průliv, Keltské moře a Atlantský oceán. K Británii patří také ostrovy Man, Hebridy, Orkneje (Kirkwall) a Shetlandy (Lerwick). Sezóna plaveb pro okružní plavby severní Evropa probíhá především od jara do pozdního podzimu.

Plavby výletní lodí Velká Británie

Nejdůležitější anglické přístavy jsou Dover a Southampton (blízko katedrál ve Winchesteru a Salisbury). Skotské přístavy jsou Greenock u Glasgowa a Invergordon v zátoce Moray Firth. Zvláštní pozornost si zaslouží Gibraltar, britské zámořské území na jihu Pyrenejského poloostrova. Zkontrolujte si, zda nepřicházíte o cenově zvýhodněné plavby Velká Británie.

Přístavy Velká Británie