Ilha Grande - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Brazílie

Ilha Grande

Přístav Ilha Grande označuje přírodní přístaviště na brazilském ostrově stejného jména, v zátoce u osady Vila do Abraao.

Popis přístavu Ilha Grande

Ilha Grande

Ostrov Ilha Grande je šestý největší v Brazílii (plocha 193 kilometrů čtverečních). Nachází se v jižní polovině země, asi 5 kilometrů od pobřeží státu Rio de Janeiro a v okrese Angra dos Reis. Od města Rio de Janeiro leží zhruba 100 kilometrů daleko (vzdušnou čárou), Sao Paolo s přístavem Santos asi 250 kilometrů opačným směrem.

Kam se vydat během kotvení lodi v přístavu Ilha Grande

Jedinečná příroda i historie vytvářejí z ostrova Ilha Grande mimořádně turisticky přitažlivé místo. Pobřeží lemují romantické písečné pláže střídající se s mangrovovými porosty a vnitrozemí porůstají husté lesy, nad nimiž se tyčí hora Pico da Pedra D'Água (1 031 m n. m.). Dříve ostrov fungoval jako karanténa pro nemocné cizince, kolonie nemocných leprou a věznice, v roce 2019 se dostal na seznam světového dědictví UNESCO.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Ilha Grande

Vyberte si z aktuální nabídky výletů lodních společností plujících do přístavu Ilha Grande. Program jednotlivých výletů se může v průběhu roku měnit (také v závislosti na počasí).

Praktické tipy pro cestu z přístavu Ilha Grande

Velké výletní lodě kotví na otevřeném moři v zálivu Enseada Abraao a na pevninu je převážejí čluny.

<--- Mapka přístavu Ilha Grande

Okružní plavby Ilha Grande, Brazílie: