Bridgetown - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Barbados

Bridgetown

Bridgetown je největší a také hlavní město ostrovního království Barbados, nejvýchodnější výspy Karibiku – ze všech stran ho obklopuje Atlantský oceán. Město spolu s okolními obcemi Holetown a Oistins vytváří rozsáhlou aglomeraci na jeho jihozápadním pobřeží. Směrem do vnitrozemí se zvedá nevýrazná pahorkatina kulminující kopcem Mount Hillaby (337 m n. m.).

Barbados, ze kterého je 150 km na ostrov Svaté Lucie a kolem 200 km na Grenadu, objevili Portugalci roku 1536, ovšem necelých sto let poté se stal britskou kolonií. Zároveň (1628) došlo pod názvem Indian Bridge k založení Bridgetownu (též The Town of Saint Michael). Dnes v něm žije přes 100 tisíc obyvatel.

O kráse města svědčí jeho zařazení na seznam světového dědictví UNESCO roku 2011. Turistickým centrem je náměstí Národních hrdinů (bývalé Traffalgar Square) se sochou admirála Nelsona, budovou parlamentu a válečným památníkem. Slunečné počasí a krásné moře přeje četným plážovým resortům, vznikajícím v posledních letech v okolí města.

Bridgetown

Kam se vydat v Bridgetownu

  • Za památkami jako katedrála sv. Michala či budova pojišťovny Barbados Mutual Life
  • Do historické čtvrtě Harrison s mnoha koloniálními stavbami
  • Za nákupy do Diamonds International
  • Na písečnou pláž Carlisle Beach

Naše tipy pro pobyt v Bridgetownu

Moderní lodní terminál Bridgetown Harbour Cruise Pier se nachází v docházkové vzdálenosti od centra. Všechny důležitá místa ve městě lze obejít pěšky.

Mapka přístavu Bridgetown

Video o Bridgetownu

Okružní plavby Barbados, Bridgetown: