Brisbane - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Austrálie

Brisbane

Brisbane, třetí největší město Austrálie a metropole státu Queensland, se rozkládá při ústí řeky Brisbane do Tichého oceánu v oblasti zálivu Moreton. Západně od něj se zvedá Velké předělové pohoří s řadou národních parků jako D´Aguilar, Deer Reserve, Lockyer či Main Range. Jeho metropolitní oblast zahrnuje i starobylý Ipswich a vyhlášené letovisko Gold Coast.

Původně sice Brisbane vzniklo v roce 1824 jako trestanecká kolonie Redcliffe, dnes se však řadí zásluhou moderní architektury, mnoha parků a rozmanité zábavy k nejkrásnějším na světě. Alespoň Australané to o něm s pýchou tvrdí.

Severně od města v Beerwahu láká turisty slavné Australia Zoo, které založil legendární „Lovec krokodýlů“ Steve Irwin. Procházky okolím Brisbane ostatně vůbec stojí za to: krajina tady kombinuje luxusní vilové čtvrtě, golfové resorty, přírodní krásy a zábavní parky jako Sea World.

Brisbane

Kam se vydat v Brisbane

  • Na prohlídku botanické zahrady s bohatou sbírkou tropických rostlin fungující od roku 1828
  • Do moderní galerie (Queensland Gallery of Modern Art)
  • Ke katedrále Catholic Old St. Stephen's postavené mezi roky 1864 a 1922
  • Na výlet do záchranné zvířecí stanice Lone Pine Koala Sanctuary

Naše tipy pro pobyt v Brisbane

Přístav se nachází na ostrově Fisherman Island naproti mezinárodnímu letišti. Některé lodě plují i hlouběji do města proti proudu řeky Brisbane (čtvrť Hamilton). Do centra to je v každém případě ještě kus cesty, vyplatí se proto využití taxi nebo hromadné dopravy.

Mapka přístavu Brisbane

Video o Brisbane

Okružní plavby z Brisbane, Austrálie: