Okružní plavby Austrálie - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země

Okružní plavby Austrálie

Okružní plavby lodí Austrálie znamenají vydat se tisíce kilometrů daleko až na opačnou stranu planety, na nejmenší kontinent světa. I tak jsou vzdálenosti u protinožců neuvěřitelné, z Darwinu na severu až do Hobartu na jihu cesta trvá několik dní. Odměnou pro cestovatele představují nikde jinde vídaná zvířata, dlouhé pláže a surf, podivuhodná směsice kultur včetně domorodých Aboridžinců a tajemná skála Uluru v srdci nekonečných pouští.

Dovolená na moři Austrálie

Délka pobřeží Austrálie činí asi 26 tisíc kilometrů: na západě ji omývá Indický oceán a na východě Tichý oceán. Největší australský ostrov Tasmánie se nachází 250 kilometrů daleko jižním směrem, Nový Zéland ještě 7krát dále. Sezóna plaveb pro okružní plavby Pacifik tady trvá od listopadu do dubna.

Plavby výletní lodí Austrálie

Dvě největší australská města také disponují nejdůležitějšími přístavy. K magnetům Sydney patří budova opery (UNESCO) a most Harbour Bridge, Melbourne u zálivu Port Phillip se chlubí chrámem sv. Pavla a zahradami Carlton (UNESCO). Přístav Cairns leží na severozápadě Austrálie nedaleko Velkého bariérového útesu, Brisbane prý patří k nejkrásnějším městům na světě. Zkuste také využít naše cenově zvýhodněné plavby Austrálie.

Přístavy Austrálie