Fujairah - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Země
Arabské emiráty

Fujairah

Fujairah (Fudžajra) je důležitý přístav, ekonomické centrum, letiště, turistický cíl a zároveň hlavní město emirátu stejného jména ve Spojených arabských emirátech. Leží na východě země u břehů Ománského zálivu, který propojuje Arabské moře s Perským zálivem.

Popis přístavu Fujairah

Odhad současného počtu obyvatel města, ve kterém ještě v roce 1975 nežilo ani 3 tisíce lidí, se pohybuje kolem 100 tisíc. Se 100 kilometrů vzdálenou Dubají ho spojuje výtečně udržovaná, třípruhová dálnice s osvětlením. Mezinárodní letiště Fujairah International Airport se rozkládá na jižním okraji zástavby.

Kam se vydat během kotvení lodi v přístavu Fujairah

K největším návštěvnickým lákadlům nedávno rekonstruovaná patří pevnost Al Badiah. Jedná se zbytky britské vojenské základny z konce 17. století v podobě opevněných budov se strážními věžemi a hradebními zdmi. Z nich lze spatřit nejstarší dochovanou a zároveň funkční mešitu na Arabském poloostrově z roku 1446. Rekreační osada Al Bidya, vyhlášená především díky vynikajícím podmínkám k potápění, leží asi 30 kilometrů od Fujairah. Lákat vás samozřejmě bude také soustava krásných, písečných pláží, zde navíc vyšperkovaná minimálním zájmem turistů.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Fujairah

Fujairah (750x500)

Praktické tipy pro přístav Fujairah

Přístaviště pro velké výletní lodě se nachází severně od centra.

Okružní plavby Fujairah, Arabské Emiráty: