PŘÍSTAVY - Okružní plavby
Jste zde:

PŘÍSTAVY

08 Žena na paluběPodívejte se na přehled přístavů, do kterých se můžete vydat v rámci a okružní plavby s naší společností. Najdete mezi nimi největší přístavy světa, ale i malá kotviště s dřevěným molem, významné říční přístavy (včetně Evropy) a další místa, kde zastavují výletní lodě.

Důležité přístavy se nacházejí především ve Středomoří a v Karibiku. Ve Středozemním moři se jedná o hlavně námořní přístavy Francie, Itálie a Španělska, v posledních letech roste i význam chorvatských a řeckých přístavů. Značné oblibě se těší i plavby v Pobaltí a Severním moři, kde hrají prim přístaviště v Nizozemsku, Norsku, Dánsku, Polsku, Rusku a zvláště největší německé přístavy.

Nejvíce okružních plaveb probíhá v Karibském moři. Vzhledem k blízkosti americké Floridy je to zákonité a těží z toho v přístavech všech karibských ostrovních rájů (jako Bahamy či Martinik) i na ostrovech v čele s Kubou, Dominikánskou republikou a Jamajkou.

Nejkrásnější přístavy

Abú Dhabí Hlavní město Arabských emirátů u břehů Perského zálivu. Uvidíte velkou mešitu šejka Saída, Ferrari World s obří horskou dráhou, akvapark Yas, busem oázu Al Ain.
Počet (aktivních) plaveb: 92
Funchal Hlavní město ostrova Madeira v Atlantiku. V centru zaujme gotická katedrála Sé, výlety míří na útes Cabo Girao, vyhlídku Ribeira Brava nebo lanovkou na Monte.
Počet (aktivních) plaveb: 116
Dubrovník "Perla Jadranu" se snadno dostupným historickým jádrem (UNESCO) včetně mohutných hradeb. Výlety míří na pláž sv. Jakova a do poutního Medžugorie.
Počet (aktivních) plaveb: 74
Dubaj Město budoucnosti, kde nic není nemožné. Metro od terminálu jezdí k nejvyšší budově světa Burdž Chalífa, lyžařské sjezdovce, nákupní galerii Dubai Mall atd.
Počet (aktivních) plaveb: 115
Stockholm Je tu více přístavů, ze všech vede doprava do centra. K tahákům patří hřbitov Skogskyrkogarden, jezdí se i do vikingských sídel Birka a Hovgarden (vše UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 51
Lisabon Přístav na konci Evropy s klášterem jeronymitů a Belémskou věží (UNESCO), oceanáriem a typickou tramvají. Zkuste i výlet do poutní Fatimy či Sintry a Cascais.
Počet (aktivních) plaveb: 193
Nassau Dávná bašta pirátů z Karibiku, dnes centrum Baham na ostrově New Providence. Nabízí akvapark Aquaventure, zoo, delfíní show či slavnou pláž Cable beach.
Počet (aktivních) plaveb: 132
Lavrion Přístav hlavního řeckého města Athény leží asi 40 kilometrů východně od něj na jihu Attiky. Pod jménem Laurium byl znám již ve starověku.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Kagoshima Město v srdci Kagošimské zátoky na ostrově Kjúšú, naproti sopce Sakuradžima, tvořící lagunu v kaldeře Aira (NP). Blízko přístavu leží vulkanický park Nagisa.
Počet (aktivních) plaveb: 5
Singapur U obou přístavů je metro. Lákadly města jsou zoo, lunapark Sentosa, lanovka na Faber, nákupní komplex Marine Sands, čtvrť Little India a chrám Thian Hock Kheng.
Počet (aktivních) plaveb: 111
Rio de Janeiro Město karnevalu, dříve brazilské hlavní, dosud prý nejkrásnější na světě (UNESCO). Je tu pláž Copacabana, obří socha Krista, Cukrová homole či NP Tijuca.
Počet (aktivních) plaveb: 205
Los Angeles „Město andělů“ má obří přístav a záleží, co z aglomerace chcete vidět. Základem je Hollywood, chodník slávy, Disneyland, pláž Santa Monica a Hollyhock House.
Počet (aktivních) plaveb: 5
Petrohrad Kulturní pokladnice Ruska s mnoha vodními kanály. Ukrývá Ermitáž, Petrodvorec, Petropavlovskou pevnost, chrám sv. Izáka, v blízkém Puškinu Jekatěrinský palác.
Počet (aktivních) plaveb: 54
Sydney Největší australské město. Z přístavu je dobře dostupná ikonická budova opery (UNESCO), most Harbour, Royal Botanic Gardens či NP Sydney Harbour.
Počet (aktivních) plaveb: 114
Miami Největší přístav na Floridě. Blízko je zoo, mořské akvárium a další zábavní parky i nákupní galerie, autobusem lze vyjet do národního parku Everglades (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 241
Curaçao Největší z 6 tropických ostrovů Nizozemských Antil. Z přístavu lze prozkoumat všechny zdejší krásy včetně pláží, města Willemstad (UNESCO) a NP Christoffel.
Počet (aktivních) plaveb: 3

Poznejte krásné přístavy a jejich bohatství

Benátky, Barcelona, Janov, Hamburk, Miami… ta místa doslova lákají vůní dálek, dobrodružstvím, odpočinkem i poznáním. Tady jste na začátku vaší plavby: vyberte si přístav, z kterého byste chtěli vyplout, a přečtěte si o něm to nejdůležitější. Nabízíme tipy na historické památky, přírodní zajímavosti, zábavní atrakce, výlety lodních společností, mapy, plánky, trasy dostupnosti a spoustu dalších užitečných informací.