Říční plavby - Okružní plavby
Jste zde:

Říční plavby

Říční plavby vás zavedou do kouzelných přírodních zákoutí i do slavných evropských měst, kterými kráčela historie. Říční lodě se vyznačují klidnou atmosférou, 4 palubami a ubytováním pro cca 250 osob. Maximum denního času se věnuje zastávkám a výletům, zábava na lodi je proto i přes taneční večery a slavnostní ohňostroje poněkud decentní.

  • Plavby po Dunaji obvykle začínají v jihoněmeckém Pasově a zahrnují 4 hlavní města (Bělehrad, Bratislava, Budapešť, Vídeň), soutěsku Železná vrata či přírodní rezervace v Dunajské deltě. (Více o destinaci Dunaj čtěte zde.)
  • Plavby po Rýnu, Mohanu a Mosele charakterizuje poklidná, mírně zvlněná krajina se svahy vinné révy, starobylými městy i vzkvétajícími průmyslovými centry s bohatým společenským životem.
  • Plavby po Rhôně a Saôně probíhají jižní Francií z Lyonu přes slavné vinařské oblasti Beaujolais a Burgundsko, ale i památková města Avignon či Arles.
  • Plavby po portugalské řece Douro patří k aktuálním novinkám, které lákají vinařskou oblastí Alto Douro (UNESCO) a ústím do Atlantského oceánu v Portu. (Více o destinaci Rýn, Rhona, Douro čtěte zde.)

Termíny říčních plaveb

Dovolenou na řece si můžete dopřát od časného jara do pozdního podzimu. V případě rozmarů přírody se lodní společnost snaží najít nový vhodný termín. Délka plavby se pohybuje od 3 nocí přes nejžádanější týdenní plavby po 14denní speciály (cena first minute při rezervaci do konce února). Oblíbené jsou i 3 až 8denní plavby adventní, vánoční a novoroční (first minute do konce října).