Toto největší vietnamské město leží na jihu země v rozlehlé deltě řeky Mekong. Celá aglomerace čítá bezmála 6,5 miliónu obyvatel. Město je též známé pod bývalým názvem Saigon. Po roce 1862 bylo město předáno Francouzům. Hlavním městem jižního Vietnamu se stalo v r. 1955 a po ukončení vietnamské války v roce 1975 bylo město přejmenované po Ho Chi Minghovi, bojovníku za osvobození země z francouzské nadvlády.
Město je rozdělené na dvě hlavní části: centrální a duchem obchodu prodchnutý Saigon a živý čínský Cholon. Saigonu se přezdívalo "Paříž Asie", a to díky výstavným bulvárům lemovaným statnými stromy a skvostnými francouzskými vilami a také katedrále Notre Dame či bezpočtu starých renaultů, brázdících ulice. Návštěvníci města směřují také k prezidentskému paláci a do Parku sjednocení. Čínská čtvrť Cholon fascinuje svým hemžením a bezpočtem nádherných pagod, mezi kterými vyniká Thein Hau.
Nesmírně zajímavé jsou proslulé tunely Cu Chi, vybudované za vietnamsko americké války, které sloužily jako důmyslné úkryty a útočiště vietnamských bojovníků. Dnes je zde muzeum a model bunkrů a nástrah.
V okolí města uvidíte krásné přírodní scenérie v deltě řeky Mekong. Ta má mnoho bočních ramen obklopených úchvatnou tropickou přírodou nebo mangrovými porosty. Velice známé je také plovoucí tržiště Cai Be.
Malé a střední lodě plují po řece Saigon a zakotví poblíž městského centra. Vozy taxislužby a rikši jsou k dispozici hned u bran přístavu. Saigonský přístav má 3 mola, rozhodnutí o tom, u kterého loď přistane, padne vždy až 24 hodin před příjezdem lodi. Nabízejí se tyto 3 možnosti:
Velké lodě kotví v obchodním přístavu Phu My v Jihočínském moři poblíž Vung Tao, což je asi 1,5 hod., jízdy od Ho Chi Minghova města. Je třeba využít transferové autobusy lodní společnosti, vydat se na organizovaný výlet nebo si najmout taxi.
Vstupní víza stojí asi 40 USD a většinou je zajišťuje lodní společnost.