New York - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
USA

New York

Praví Newyorčané jsou přesvědčeni, že jejich město na východě USA je středem světa. S oblibou přitom poukazují na světoznámé panoráma New Yorku s nebetyčnými mrakodrapy, centrum mezinárodního obchodního a finančního světa. Jsou hrdi na proslulou Broadway, která je pro mnohé z nich charakteristikou New Yorku; přitom je Broadway jen vrcholkem kulturní scény tohoto města, jemuž se říká Big Apple (Velké jablko) a které nabízí každému něco - od malé umělecké galerie a divadel Off-Off-Broadway až po špičkovou Metropolitní operu.

New York je opravdu kosmopolitní město - jeho obyvatelé pocházejí ze všech zemí světa. Je přirozené, že i v New Yorku najdeme mnoho chudoby, že zde panuje vysoká kriminalita a sociální nespravedlnost. To všechno se však navzájem mísí a vytváří zvláštní energii, která pulzuje ve dne v noci ve špinavých, chaotických ulicích města, fascinující síla, na kterou žádný návštěvník nikdy nezapomene. New York City se podobá mozaice: i kdybychom objevili sebevíc jejích částeček, je vyloučené, abychom je přehlédli všechny - a přesto je každá částečka dílem města a jeho rozmanitosti.

New York - průvodce

Kam se vydat během kotvení lodě v New Yorku

Fascinující New York City má ohromné množství zajímavých míst, všechny během jediné návštěvy určitě nestihnete. Každopádně byste se měli projít po míli dlouhém brooklynském mostě Brooklyn Bridge, prohlédnout si manhattanské nádraží s neuvěřitelnými 44 nástupišti, s dětmi zajít do muzea dinosaurů (American Museum of Natural History) a zmoženi spočinout k oddechu na trávníku Central Parku. Pokud nevystoupáte na podstavec Sochy svobody, hlavní turistickou atrakci, pořiďte si alespoň pár vzpomínkových snímků.

Summer in Manhattan New York

Nejoblíbenější výlety lodních společností z přístavu New York

  • New York,City tour, délka 7 hod., cca 105 EUR
  • New York z pevniny a z moře, délka 4 hod., cca 80 EUR
  • Socha Svobody a Ellis Island, délka 6 hod., cca 100 EUR
  • New York v noci, délka 4 hod., cca 52 EUR
  • To „nej“ z New Yorku, projížďka, délka 5 hod., cca 55 EUR

Crown Princess in New York 1

Praktické tipy pro cestu z přístavu New York

Většina lodí kotví na Manhattanu, na Side Highway (12th Avenue), což je cca 15 minut chůze od centra. Druhým možným místem kotvení je Brooklyn's Red Hook.

<--- Mapka přístavu New York

Cesta do přístavu New York

Letecky do New Yorku

  • Praha – New York, letiště Johna F. Kennedyho (JFK): délka letu 8 – 9 hodin.
  • Vídeň – New York, letiště Johna F. Kennedyho (JFK): délka letu 9 – 10 hodin.

Cena transferu letiště – přístav:

  • cca 40 USD / 1 cesta / osoba – letiště Johna F. Kennedyho (JFK)

Okružní plavby New York, USA: