Okružní plavby USA - Okružní plavby

Okružní plavby USA

Okružní plavby lodí USA se mohou stát zhmotněním vašeho amerického snu. Stačí si jen vybrat z četných atrakcí u atlantského i pacifického pobřeží: Kalifornii s Hollywoodem, delta Mississippi u New Orleans nebo kosmodrom Cape Canaveral. Okružní plavby lodí Spojené státy americké osloví každého.

Dovolená na moři USA

Délka amerického pobřeží (včetně Aljašky) atakuje hranici 20 tisíc kilometrů. Na jihu USA sousedí s Mexikem, na severu s Kanadou, k největším ostrovům patří Portoriko a Havaj (Honolulu). Sezóna plaveb pro okružní plavby Atlantik probíhá po celý rok, na Floridě ji na přelomu léta a podzimu mohou ohrozit hurikány. Sezóna plaveb pro okružní plavby Tichý oceán nemá žádná omezení.

Plavby výletní lodí USA

Východní pobřeží Spojených států amerických zahrnuje několik význačných přístavů – New York nebo Boston. Srdce amerických okružních plaveb a brána do Karibiku, Florida, disponuje velkými přístavy Fort Lauderdale, Miami či menším na Key West. U břehů Pacifiku se rozkládají přístavy Los Angeles, San Diego a San Francisco. Na Aljašce se můžete podívat do přístavů Juneau, Sitka či Skagway. Ušetřete a využijte cenově zvýhodněné plavby USA.

Přístavy USA

Hilo Přístav na stejnojmenném havajském ostrově v Hilské zátoce, lemované nádhernými vulkanickými plážemi, je výchozím bodem k vodopádu Akaka.
Počet (aktivních) plaveb: 21
Kahului Větší město na stejnojmenném havajském ostrově je výchozím bodem za památkami a přírodními krásami tohoto jedinečného vulkanického ostrova.
Počet (aktivních) plaveb: 11
Port Canaveral Velký floridský přístav poblíž města Orlando je výchozím bodem pro mnoho tras výletních lodí. Město je známé díky Kennedy Space Center.
Počet (aktivních) plaveb: 158
Fort Lauderdale Obří přístav na východě Floridy. Říká se mu „Benátky Ameriky“ a pyšní se písečnými plážemi, jachetními marinami i gigantickou nákupní galerií Sawgrass Mills.
Počet (aktivních) plaveb: 276
Honolulu Srdce Havajských ostrovů a „Křižovatka Pacifiku“. Místo útoku na Pearl Harbor, památníku lodě USS Arizona, slavné pláže Waikiki Beach a náboženských chrámů.
Počet (aktivních) plaveb: 49
Juneau Hlavní město Aljašky v hluboké zátoce. Výlety vedou kabinovou lanovkou na Mount Robert, ledovec Mendenhall, pozorování velryb či do zlatého dolu.
Počet (aktivních) plaveb: 185
Ketchikan Přístav na aljašském ostrově Revillagigedo. Ulice Creek stojí na pilířích, výlety míří do Misty Fjords, muzea totemů Saxman či za medvědy do rezervace Tongass.
Počet (aktivních) plaveb: 176
Key West Nejjižnější bod pevninských USA s přístavy hned u centra. Hlavním tahákem jsou pláže, nákupy na Duval Street a výzkumné centrum delfínů Dolphin Research.
Počet (aktivních) plaveb: 205
Los Angeles „Město andělů“ má obří přístav a záleží, co z aglomerace chcete vidět. Základem je Hollywood, chodník slávy, Disneyland, pláž Santa Monica a Hollyhock House.
Počet (aktivních) plaveb: 5
Miami Největší přístav na Floridě. Blízko je zoo, mořské akvárium a další zábavní parky i nákupní galerie, autobusem lze vyjet do národního parku Everglades (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 387
Nawiliwili Přístav Nawiliwili se nachází na východě havajského ostrova Kaua. Jedná se o ideální místo k vylodění při jeho návštěvě a prohlídce zajímavých míst.
Počet (aktivních) plaveb: 10
New York I přes jeho velikost lodě kotví blízko centra „Big Apple“. Proto je šance stihnout hodně atrakcí jako Manhattan, Brooklynský most, Central Park a Socha Svobody.
Počet (aktivních) plaveb: 229
Seattle Město v tichomořské zátoce Elliott. Z přístavu je v dosahu věž Space Needle, tržnice Pike Place, historické Pioneer Square. Busem vinařství Woodinville.
Počet (aktivních) plaveb: 29
Sitka Dávná metropole Aljašky s přístavem daleko od města. Okolní severská příroda je plná vysokých hor, ledovců, řek, jezer, ostrovů, vodopádů a divoké zvěře.
Počet (aktivních) plaveb: 17
Skagway Zlatokopecké město na konci zátoky mezi Kanadou a Pacifikem. Výlety vedou do NP Glacier Bay (UNESCO), zábavního parku Klondike či na jezero Chilkoot.
Počet (aktivních) plaveb: 179