Okružní plavby Švédsko - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Okružní plavby Švédsko

Okružní plavby lodí Švédsko vedou kolem rozlehlé země na Skandinávském poloostrově, kterou proslavila malebná jezera (např. Vättern a Vänern), nekonečné lesy a moderní města jako Malmö či Göteborg. Kdysi tady žili Vikingové, v dalších staletích zde vyrostla starobylá sídla Eskilstuna nebo Södertälje a dnes se okružní plavby lodí Skandinávie podnikají též za polární září a dalšími atrakcemi.

Dovolená na moři Švédsko

Zásluhou mimořádné členitosti a ohromnému množství ostrůvků (v čele s největšími Gotlandem, Ölandem a Alandem) dosahuje pobřeží Švédska délky přes 3 tisíce kilometrů. Omývají ho vody Baltského moře (včetně Botnického zálivu), na souši hraničí s Norskem a Finskem. Sezóna plaveb pro okružní plavby severní Evropa trvá od začátku jara do podzimu.

Plavby výletní lodí Švédsko

Nejdůležitější přístav, Stockholm, tvoří vstupní bránu k památkám hlavního města jako kostel Riddarholm, hřbitov Skogskyrkogarden, Birka a Hovgarden (UNESCO). Další přístavy jsou historické Visby a nenápadný Nynäshamn. Zajímejte se o cenově zvýhodněné plavby Švédsko.

Přístavy Švédsko

Visby
Švédský přístav a významné město Visby se nachází na ostrově Gotland. Pyšní se zachovalou středověkou památkovou rezervací, která je zapsaná na listině UNESCO.
Počet (aktivních) plaveb: 15
Göteborg
Švédské město č. 2 leží na západním pobřeží u zálivu Kattegat. Za procházku stojí městské korzo Avenyn, za výlet rádiová stanice Varberg (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 1
Stockholm
Je tu více přístavů, ze všech vede doprava do centra. K tahákům patří hřbitov Skogskyrkogarden, jezdí se i do vikingských sídel Birka a Hovgarden (vše UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 22