Valencie - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Španělsko

Valencie

Významné jihošpanělské město na pobřeží Costa del Azahar má včetně předměstí kolem milionu obyvatel. Ačkoliv je Valencie významným průmyslovým střediskem, zachovalo si krásné historické jádro, které byste určitě neměli vynechat.

Město na řece Turia bylo založené Římany, poté město na 5 století ovládli Arabové a jejich nadvláda skončila až r. 1238, kdy město dobyl Jakub I. Aragonský. Při pěší procházce narazíte na nádhernou katedrálu Panny Marie. Bazilika je sice původně gotická, ale zdobí ji i prvky barokní a renesanční. Využijte bezplatný vstup do paláce Lonja (bývalá burza hedvábí), významné a nejlépe dochované památky pozdní gotiky, zapsané na seznamu UNESCO.

K dalším zajímavostem města patří supermoderní futuristický komplex Města umění a věd, navržený valencijským architektem Santiagem Calatravou. Unikátní stavební komplex se skládá z 5 částí: Hemisferic s IMAX kinem, park Umbracle, vědeckého muzea prince Filipa, oceánografického muzea a Palau de les Arts Reina Sofía. Vše leží v původním korytu řeky Turia a je propleteno parkovou zelení, cestami a cyklistickými stezkami.

Z gastronomických specialit je asi nejznámější paella (králičí, kuřecí maso, fazole, rýže). Stánky s tímto oblíbeným jídlem potkáte po celém městě.

Kam se vydat ve Valencii

Nejvíce památek naleznete kolem náměstí Plaza del Ayuntamiento. Na futuristický komplex Město umění a věd se podívejte minimálně z autobusu. Pokud budete ve Valencii kotvit celý den, stihnete i koupání na krásné písečné pláži, kam vás dopraví městský autobus nebo taxi (cca 15 EUR).

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Valencie

  • Okružní jízda městem, délka 4 hod., cca 55 EUR
  • Oceánografické muzeum, délka 4 hod., cca 60 EUR
  • Památky Valencie a laguna La Albufera s přírodním parkem, délka 7 hod., cca 90 EUR
Valencie (750x500)

Praktické tipy pro přístav Valencie

Historické jádro je vzdálené od přístavu cca 4 km. Pro cestu do centra je možné využít městské autobusy, jejichž zastávka je poblíž cruise terminálu, cesta je vyznačená liniemi na chodníku. Ve městě operují vyhlídkové autobusy hop-on-hop-off, jejichž jedna trasa má zastávku přímo u terminálu.

Okružní plavby Valencie, Španělsko: