Ibiza - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Španělsko

Ibiza

Ibiza znamená potěšení pro všechny generace – pláže s jemným, zlatým pískem a průzračně čisté moře. Ibiza je vzdálená ani ne sto kilometrů od své známější sestry Mallorky a je jí v mnoha bodech podobná, zejména pak ve vysoké kvalitě poskytovaných služeb. Na druhé straně najdete na Ibize bezpočet krásných zákoutí jako Cala Vadella, Cala Portinatx, Cala Karraca. I milovníci nočního života si zde přijdou na své. Snad každý si zde zamiluje úzké a křivolaké uličky staré části Ibizy, plné obchodů, galerií, barů a malebných restaurací. Život zde utichá až pozdě k ránu. Hornaté vnitrozemí plné subtropické zeleně, strmé skály svažující se do moře, rušná i zcela klidná letoviska, široké spektrum sportů – to je Ibiza. Ostrov, který pro svou krásu vyhledali v 60. letech hippies, patří dnes k nejznamenitějším prázdninovým cílům.

Ibiza je skutečně jedním z nejmódnějších středisek Evropy. Hemží se to tu umělci i falešnými proroky, zestárlými hippies a opálenými svalovci. Jsou tu zbohatlí hochštapleři i zchudlí šlechtici a ostrov je stále jevištěm pro všechny blázny i pro ty, kdo se již trochu usadili. Na ostrově o rozloze 541 km2 je však stále dostatek prostoru i pro snová údolí rozkvetlých mandloní, pro malebné zátoky a příkré útesy, piniové lesy a terasovitá políčka.

Ibiza

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Ibizy

  • Okružní jízda ostrovem Ibiza, délka 4,5 hod., orientační cena 36 EUR
  • Odpočinek na pláži, délka 3,5 hod., orientační cena 25 EUR
  • Výlet člunem na sousední ostrov Formentera, délka 8 hodin, orientační cena 85 EUR
  • Plavba katamaránem, délka 4,5 hod, orientační cena 75 EUR
  • Ostrovem v jeepu, délka 4,5 hod, orientační cena 105 EUR

Naše tipy pro cestování Ibizou

Lodě kotví v Passeig Marritim. Přístav slouží pro výletní lodě, trajekty i soukromé jachty. Lze dojít pěšky do centra města, je to však poměrně daleko. Lodní společnosti nabízejí obvykle kyvadlové autobusy (shuttle bus), dále je možné využít taxi, ideálně k Dalt Vila.
Mapka přístavu ke stažení

Mapka přístavu Ibiza

Okružní plavby Ibiza, Španělsko: