Barcelona - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Španělsko

Barcelona

Přístavní město Barcelona, hlavní město Katalánska, je s téměř 1 800 000 obyvatel po Madridu druhé největší město Španělska,. Představuje nejen nejvýznamnější španělský přístav a největší obchodní a průmyslové centrum země, ale i město s nesmírnou tvůrčí energií a kulturním zázemím. Nabízí nespočet možností pro milovníky všech druhů umění. Patří mezi nejkrásnější evropské přístavy.

Nejfotografovanější budovou Barcelony je jistě katedrála Sagrada Familia. Děti budou nadšené v aquáriu, muži musí vidět slavný fotbalový stadion Nou Camp.

Na známém korzu La Ramblas plném stánků a živých soch se nachází nejzajímavější ze 40 barcelonských tržnic – secesní „La Boquería“, a také pověstná barcelonská opera „Gran Teatre del Liceu“. Poblíž, v restauraci La Fonda na Plaza Royal, mají výborné občerstvení Tapas za příznivé ceny. Pozornost si zaslouží bývalá královská loděnice, kde dnes sídlí Námořní muzeum. Dvouposchoďové výletní lodětu „Las Golondrinas“ (Vlaštovky) tu od roku 1988 lákají k okružním plavbám po přístavu. Na přímořské promenádě se tyčí 60 m vysoký sloup s osmimetrovou bronzovou sochou Kryštofa Kolumba.

Zvláštní půvab má klidná, stará gotická čtvrť Barrio Gótico, kde snad každý dům má svou uměleckou a historickou hodnotu. Vytváří vzácně ucelený soubor staveb s dominující a nepřehlédnutelnou katedrálou sv. Eulálie. Jedno z nejmalebnějších míst Gotické čtvrti je Plaça del Rei (Náměstí krále) s Královským palácem, v němž kdysi dávno sídlila barcelonská hrabata, která přivedla Katalánsko k samostatnosti. Zachoval se z něj jen Velký královský palác s trůnním sálem a kaplí sv. Agáty a přilehlý gotický palác. Nad tím vším se tyčí šestipatrová strážní věž – Rozhledna krále Martina z 16. století.

Na nejelegantnější barcelonské třídě Passeig de Gracia najdete secesní skvosty: dům Batlló (č. 43) od Antonia Gaudího, dům Amatller (č. 41) od Josepa Puige i Cadafalcha a dům Lleó Morera (č. 35) od Lluíse Domenecha i Montanera.

Pozornost vzbuzuje další Gaudího stavba, dům Mila (lidově zvaný La piedra = kámen). V pohádkovém Guellově parku, jehož návštěvu by turista neměl v žádném případě vynechat, je souznění Gaudího s přírodou snad ještě zřetelnější.

Barcelona - průvodce

Kam se vydat během kotvení lodi v Barceloně

Chcete-li si zaplavat, zajeďte si na městskou pláž Barcelonetta autobusem D20 od Komlumbova památníku; od pláže (moll de marina) jezdí taktéž přímý bus k Sagrada Familia za cca 10 min.

Zkuste výlet lanovkou (dostupná taxíkem od terminálu za cca 10 EUR) na rozlehlý kopec Montjuic, tyčící se hned nad barcelonským přístavem. Obrovský areál nabízí kulturní památky, botanické zahrady a prostory k odpočinku.

Procházka Barcelonou zkrátka neomrzí.

Barcelona

Nejoblíbenější výlety z přístavu Barcelona od lodních společností

 • Prohlídka Barcelony zaměřená na díla Gaudího, délka 4 hod., cca 62 EUR
 • Okružní jízda a stadion Camp Nou, délka 3,5 hod., cca 52 EUR
 • Skalní klášter Montserrat, délka 4,5 hod., cca 42 EUR
 • Barcelona a rytmy flamenga, délka 4 hodiny, z toho Flamenco-Show 30 minut, cca 65 EUR
 • Na pláž do letoviska Sitges, délka 4 hod., cca 32 EUR
Barcelona3

Praktické tipy pro přístav Barcelona

Lodě Costa: přímo od terminálu Palacruceros Costa jezdí kyvadlové autobusy (cruise bus) k památníku Kryštofa Kolumba. Alternativně lze jít přes přístavní most a dále po chodníku podél moře pěšky za cca 20 min. Lodě MSC kotví obvykle v centrálnějším Port Vell.

Nalodění může být u jednoho z více mol, svou loď uvidíte z mostu. Ve městě se po několika okružních trasách pohybují autobusy City Tour (Hop on - hop off).

Stránky přístavu Barcelona.

<--- Mapka přístavu Barcelona

Cesta do přístavu v Barceloně

Letecky do Barcelony:

 • Praha - Barcelona / El Prat (BCN), délka letu: 2:25 hodiny
 • Vídeň – Barcelona / El Prat (BCN), délka letu: 2:20 hodiny
 • Cena transferu letiště – přístav – letiště: cca 15 EUR / 1 cesta / osoba – letiště Barcelona (BCN)

Autem do Barcelony:

 • Vzdálenost z Prahy: cca 1 730 km podle trasy
 • Vzdálenost z Bratislavy: cca 1 910 km podle trasy
 • Souřadnice GPS: 41.3588553N, 2.1797742E
 • Parkování: u přístavu

Vlakem do Barcelony:

Vlakové nádraží Estació de França leží v centru, jen kousek od přístavu. Možnost využít shuttle bus k lodi.

Autobusem do Barcelony:

Mezinárodní linky Eurolines zastavují na ulici Ali Bei 80 nebo C. Viriato.

Okružní plavby Barcelona, Španělsko: