Arrecife - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Španělsko

Arrecife

Lanzarote je, stejně jako ostatní ostrovy, vulkanického původu, ale zde je tento původ nejpatrnější. Sopky se tu totiž činily v době ne tak dávné. Ohromné sopečné erupce v roce 1730 trvající šest let pokryly lávou třetinu ostrova. V roce 1824 došlo k dalším erupcím, a tak se velké plochy ostrova podobají měsíční krajině.

Lanzarote se probudilo k životu díky architektovi Césaru Manriqueovi, který z nehezké krajiny vytvořil světový unikát. S jeho tvorbou se setkáte všude na ostrově. Ostrov si tak uchoval kouzlo i atmosféru minulých století. Moderní letoviska na pobřeží však přesto nabízejí ubytování, služby i sportovní vyžití na špičkové úrovni. Vnitrozemí ostrova, v němž místní lidé zkultivovali lávová pole k pěstování vinné révy uchvátí každého návštěvníka.

Lanzarote je ostrov plný pohody, který Vás přijme jako hosty nejmilejší. V Arrecife lze shlédnout hrad San José s muzeem současného umění, El Almacén, kulturní centrum věnované význačnému rodákovi – sochaři a architektovi Césaru Manriquemu a hrad San Gabriel.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Arrecife

  • Výlet na sever ostrova a do parku Timanfaya, délka 4 hod., cca 50 EUR
  • Národní park Timanfaya, délka 4 hod., cca 50 EUR
  • Celodenní okruh ostrovem včerně oběda, cca 100 EUR
  • Podvodní svět - prosklenou ponorkou, 1 hod. plavby, cca 75 EUR
  • Trek Údolím 1 000 palem - fyzicky náročnější, délka 5 hod., cca 60 EUR
  • Transfer na pláž Puerto del Carmen s pobytem, délka 4 hod., cca 22 EUR
Arrecife (750x500)

Praktické tipy pro přístav Arrecife

Lodě většinou kotví v nákladním přístavu "Muelle de los Marmoles", který je vzdálený od centra města 30 minut chůze. Lodní společnosti nabízejí kyvadlovou autobusovou dopravu (shuttle bus) za poplatek.

Okružní plavby Arrecife, Lanzarote, Kanárské ostrovy: