Okružní plavby Španělsko - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Okružní plavby Španělsko

Okružní plavby lodí Španělsko v sobě ukrývají poznání dalekých krajů, perfektní služby i odpočinek v klidných zátočinách. Blízko španělských břehů se ukrývá řada pamětihodností, starobylá města, zábavní parky a muzea plná hodnotného umění.

Dovolená na moři Španělsko

Kolem Španělska vedou okružní plavby lodí do Atlantiku, na dohled vysokých pohoří jako Pyreneje či Sierra Nevada, laguny Mar Menor či turistických rájů v čele s Costa Brava a Andalusií.

Z přístavů se dostanete k celé řadě z téměř padesátky památek UNESCO, ochutnáte výtečnou španělskou kuchyni a zažijete atmosféru kulturních svátků v čele s koridou a tanečními večery flamenca.

Palma de Mallorca

Poloha Španělska

Délka španělského pobřeží, při započtení všech Baleárských (např. Mallorca a Ibiza) a Kanárských (např. Gran Canaria a Tenerife) ostrovů, se blíží k 5 tisícům km. Sousední státy jsou Francie, Andorra a Portugalsko.

Základní údaje o Španělsku

 • Rozloha: 505 000 km2
 • Počet obyvatel: 49 miliónů
 • Hlavní město: Madrid
 • Nejvyšší bod: Pico de Teide (3 718 m n. m.)

Plavby výletní lodí Španělsko

Nejvytíženější místo pro okružní plavby na březích Španělska představuje přístav Barcelona, město mnoha atrakcí a památek (Sagrada Familia, park Güell). Další důležité přístavy jsou Las Palmas a Santa Cruz na Kanárech, Palma de Mallorca a Mahon na Baleárech, moderní Valencie či starobylý Cádiz. Sledujte naše cenově zvýhodněné plavby Španělsko a dopřejte si dovolenou snů.

Atrakce u pobřeží Španělska

 • Nejnebezpečnější turistický chodník světa Caminito del Rey,
 • Gibraltar (součást Velké Británie),
 • jeskynní komplex Cenobio de Valerón na Gran Canarii,
 • antická Cartagena,
 • starobylá Cordóba a Granada,
 • show kosatek v Loro Parque,
 • poutní centrum Santiago de Compostela,
 • Guggenheimovo muzeum v Bilbau.
Barcelona2

Sezóna plaveb pro okružní plavby Středomoří probíhá celoročně, v létě je samozřejmě můžete spojit i s koupáním.

Přístavy Španělsko

Puerto del Rosario
Malý přístav na ostrově Fuerteventura je výchozím bodem pro poznávání ostrova.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Arrecife
Centrum Lanzarote na Kanárských ostrovech s hradem San José. Výlety lákají na ohňový národní park Timanfaya, Údolí tisíce palem či pláž Puerto del Carmen.
Počet (aktivních) plaveb: 8
Barcelona
Z terminálu se do centra vyplatí zajet taxíkem. Kromě atrakcí jako Sagrada Familia či Park Güell je v nabídce i výlet do kláštera Montserrat a na pláž v Sitges.
Počet (aktivních) plaveb: 24
Cadiz
Starobylý přístav na jihu Andalusie. Pyšní se pevností Castillo de Santa Catalina a pláží Caletado. Výlety do měst Sevilla (UNESCO) a Jerez de la Frontera.
Počet (aktivních) plaveb: 2
Ibiza
Baleárský ostrov na seznamu UNESCO. Pyšní se nádhernými plážemi, hippies trhy a bohatým společenským životem, plavit se lze i na sousední Formenteru.
Počet (aktivních) plaveb: 6
La Coruña
Frekventovaný přístav v centru města. Výlety se pořádají ke třem památkám UNESCO: k majáku Herkulova věž, poutní Compostele a římským hradbám v Lugo.
Počet (aktivních) plaveb: 10
Las Palmas
Srdce kanárského ostrova Gran Canaria s přístavem stranou od centra. K jeho magnetům patří duny Maspalomas, muzeum Kryštofa Kolumba a krásné pláže.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Mahón
Velký přírodní přístav na východě Menorcy. Turistickou povinností jsou pláže, megalitické stavby, kostel Iglesia de Santa Maria a rezervace Albufera des Grau.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Malaga
Andaluská perla na Costa del Sol. Pěší procházky vedou k hradu Gibralfaro, rodnému domu Pabla Picassa a paláci Alcazaba, busem lze dojet do Alhambry (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 7
Palma de Mallorca
Největší přístav Baleárů ve stínu katedrály La Seu. Výlety vedou do Dračích jeskyní, akvaparku Western World či pohoří Serra de Tramuntana (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 14
San Antonio
Druhé největší město ostrova označované „diskotékové království“. Od plastiky Kolumbovo vejce a mořského akvária není daleko ke krásným plážím.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Santa Cruz de la Palma
Metropole kanárského ostrova La Palma s přístavem na okraji centra. K jeho tahákům se řadí pevnost, klášter, sopečné Fuencaliente nebo kaldera Taburiente.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Santa Cruz de Tenerife
Správní středisko Kanárských ostrovů, přístav je stranou centra. Za výlet stojí sopečný národní park Teide i město San Cristóbal de La Laguna (vše UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 7
Tarragona
Starobylý přístav poblíž Barcelony. Nabízí směs středověkých památek a římských (UNESCO) s lunaparkem PortAventura a klášterem Poblet.
Počet (aktivních) plaveb: 6
Valencie
Rušné centrum Costa del Azahar, v přístavu je vhodné využít bus. Spatříte burzu hedvábí La Lonja de la Seda (UNESCO) či futuristický komplex Města umění a věd.
Počet (aktivních) plaveb: 8
Vigo
Přístav u Atlantiku nedaleko hranic s Portugalskem. Ukrývá pevnost Castro a rybářskou čtvrť Ribera del Berbes, výlety se pořádají do Compostely (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 11

Okružní plavby Španělsko