Španělsko - Okružní plavby

Španělsko

Arrecife Centrum Lanzarote na Kanárských ostrovech s hradem San José. Výlety lákají na ohňový národní park Timanfaya, Údolí tisíce palem či pláž Puerto del Carmen.
Počet (aktivních) plaveb: 54
Barcelona Z terminálu se do centra vyplatí zajet taxíkem. Kromě atrakcí jako Sagrada Familia či Park Güell je v nabídce i výlet do kláštera Montserrat a na pláž v Sitges.
Počet (aktivních) plaveb: 642
Cadiz Starobylý přístav na jihu Andalusie. Pyšní se pevností Castillo de Santa Catalina a pláží Caletado. Výlety do měst Sevilla (UNESCO) a Jerez de la Frontera.
Počet (aktivních) plaveb: 122
Ibiza Baleárský ostrov na seznamu UNESCO. Pyšní se nádhernými plážemi, hippies trhy a bohatým společenským životem, plavit se lze i na sousední Formenteru.
Počet (aktivních) plaveb: 49
La Coruña Frekventovaný přístav v centru města. Výlety se pořádají ke třem památkám UNESCO: k majáku Herkulova věž, poutní Compostele a římským hradbám v Lugo.
Počet (aktivních) plaveb: 28
Las Palmas Srdce kanárského ostrova Gran Canaria s přístavem stranou od centra. K jeho magnetům patří duny Maspalomas, muzeum Kryštofa Kolumba a krásné pláže.
Počet (aktivních) plaveb: 19
Mahón Velký přírodní přístav na východě Menorcy. Turistickou povinností jsou pláže, megalitické stavby, kostel Iglesia de Santa Maria a rezervace Albufera des Grau.
Počet (aktivních) plaveb: 3
Malaga Andaluská perla na Costa del Sol. Pěší procházky vedou k hradu Gibralfaro, rodnému domu Pabla Picassa a paláci Alcazaba, busem lze dojet do Alhambry (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 196
Palma de Mallorca Největší přístav Baleárů ve stínu katedrály La Seu. Výlety vedou do Dračích jeskyní, akvaparku Western World či pohoří Serra de Tramuntana (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 206
San Antonio Druhé největší město ostrova označované „diskotékové království“. Od plastiky Kolumbovo vejce a mořského akvária není daleko ke krásným plážím.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Santa Cruz de la Palma Metropole kanárského ostrova La Palma s přístavem na okraji centra. K jeho tahákům se řadí pevnost, klášter, sopečné Fuencaliente nebo kaldera Taburiente.
Počet (aktivních) plaveb: 5
Santa Cruz de Tenerife Správní středisko Kanárských ostrovů, přístav je stranou centra. Za výlet stojí sopečný národní park Teide i město San Cristóbal de La Laguna (vše UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 206
Tarragona Starobylý přístav poblíž Barcelony. Nabízí směs středověkých památek a římských (UNESCO) s lunaparkem PortAventura a klášterem Poblet.
Počet (aktivních) plaveb: 33
Valencie Rušné centrum Costa del Azahar, v přístavu je vhodné využít bus. Spatříte burzu hedvábí La Lonja de la Seda (UNESCO) či futuristický komplex Města umění a věd.
Počet (aktivních) plaveb: 128
Vigo Přístav u Atlantiku nedaleko hranic s Portugalskem. Ukrývá pevnost Castro a rybářskou čtvrť Ribera del Berbes, výlety se pořádají do Compostely (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 54