Singapur - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Singapur

Singapur

Pětimilionová metropole Singapur je hospodářským centrem jihovýchodní Asie. Tento městský stát leží na stejnojmenném ostrově a jako jedno z nejlidnatějších států planety je místem prolínání nejrůznějších kultur a náboženství. Pohled na město nabídne mrakodrapy, domy s viktoriánskou architekturou, čínské obchody, buddhistické chrámy i arabské bazary. Lidé se dorozumívají malajsky, čínsky, anglicky či tamilsky a vyznávají buddhismus, taoismus, islám, hinduismus nebo křesťanství. Tato pestrá směsice, luxusní hotely a exkluzivní nákupní možnosti vytvářejí ze Singapuru fascinující cestovatelský cíl.

Singapur

Kam se vydat v Singapuru

Na svém putování metropolí nevynechejte indickou čtvrť Little India, která voní kořením a září pestrobarevnými šátky a květinovými girlandami. Thian Hock Kheng Tempel je nejstarší čínský chrám ve městě.

Nejoblíbenější výlety lodních společností ze Singapuru

  • Okružní jízda městem, více variant, délka 4 - 6 hod., orientační cena 110 EUR
  • Výlet zaměřený na historii Singapuru, délka 7 hodin, orientační cena 99 EUR / 125 USD
  • Singapur a ZOO, délka 7 hod., orientační cena 104 EUR
  • Zábavní park na ostrově Sentosa, celodenní

Naše tipy pro cestování Singapurem

Výletní lodě mohou kotvit na dvou místech:

  • Singapore Cruise center - velký komplex s množstvím ochodů. Poblíž je stanice metra, nástupní stanice lanovky na horu Faber a na ostrov Sentosa.
  • Marina Bay Cruise Center - novější terminál (otevřený 2012) leží poblíž stanice metra Marina Bay. Dále je zde zastávka městského autobusu a také kyvadlová doprava do ohromného nákupního komplexu Marine Sands.

Pro okružní jízdu městem je možné využít vyhlídkové autobusy (Hop on - hop off), které se pohybují po několika trasách.

Mapka přístavu Singapur:

Okružní plavby Singapur: