Victoria - Okružní plavby

Victoria

Ostrov Mahé je největším Seychelským ostrovem co do rozlohy i počtu obyvatel, kterých zde žije cca 70 000. Na ostrově najdeme bujnou vegetací pokryté hornaté vnitrozemí, přes 80 idylických pláží, z nichž každá má odlišný charakter. Vody ostrova jsou chráněny korálovými útesy, což umožňuje provozování vodních sportů a vytváří ideální podmínky pro potápění a šnorchlování.

Victoria, známé také jako Port Victoria, je hlavním městem Seychelských ostrovů, jedním z nejmenších hlavních měst na světě a také jediné město na celých Seychelských ostrovech. Je vystavěno kolem zálivu na úpatí hory Morne Seychellois na severovýchodní straně ostrova Mahé, západ tvoří hranice horského masivu Tři Bratři.

V centrum města narazíte na hlavní křižovatku se známou atrakcí, hodinovou věžičkou, která je zmenšenina slavného Londýnského Big Benu. Navštívit můžete muzeum národní historie, ve kterém se dozvíte o flóře, fauně a geologické historii Seychel. Místní specialitou je ryba chňapal červený (red snapper). Připravuje se často grilovaný a podlévá se omáčkou z rozdrcených chilli papriček, zázvorem a kokosovým mlékem. Přílohou bývá obyčejně rýže. Další specialitou jsou například zapečené mušle, milionářský salát, který se připravuje z výhonků palem a dřeň z nezralých plodů Coco de Mer.

Victoria

Kam se vydat ve Victorii

Užijte si koupání na jedné z téměř 70 pláží ostrova. Pláže s krásným pískem, s pozadím zelení porostlých hor a s průzračnou vodou patří k nejsilnějším zážitkům návštěvníků. Pokud si vyjedete do hor Morne Blanc Mountain, nechte se poučit o čaji a kávě v nějaké z místních zpracovatelských továren. Zajímavým zážitkem je i návštěva botanické zahrady, představující zástupce místní flóry i fauny.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Victorie

  • Okružní jízda ostrovem Mahé, délka 8 hod., orientační cena 105 EUR
  • Magická kreolská noc, délka 5 hod., orientační cena 100 EUR
  • Ostrov Praslin s noclehem, délka 2 dny, orientační cena 450 EUR
  • Mořský park Sainte Anne Marine z katamaránu a pobyt na ostrůvku Cerf, délka 4 hod, or. cena 95 EUR
  • Ostrovy Prasĺin a La Digue, délka 10 hod., orientační cena 210 EUR
  • Ostrov Robinsona Crusoa, délka 10 hodin, orientační cena 190 EUR

Naše tipy pro cestování Victorií

Město Victoria je vzdálené od přístavu asi 20 minut chůze. U terminálu jsou k dispozici taxi, která přednostně přepravují klienty na vzdálenější trasy. U přístavu je mnoho stánků s místními suvenýry (koření, čaj, šperky z korálů, obrázky, sošky,...)

Mapka přístavu Port Victoria:

Okružní plavby Mahé (Port Victoria), Seychely: