Pireus - Okružní plavby

Pireus

Pireus, opěvovaný přístav, se nachází 6 km od hlavního řeckého města Athény. Přístav byl založen již v 5. st. př. n. l. a již ve starověku to prý byl největší přístav světa. I dnes patří Pireus mezi nejvýznamnější přístavy ve Středomoří. To přesně odráží význam námořní dopravy pro současné i dřívější Řecko.

Přístav Pireus na trase okružní plavby je především východzím bodem pro návštěvu řecké metropole Athén. Tisíce turistů směřují především ke komplexu Akropolis, jedné z nejslavnějších stavebních památek světa.

Pireus - průvodce

Kam se vydat v Pireu

Kromě snad povinné Akropole narazíte ve městě na další stovky památek starořeckých, římských i byzantských. Zastavte na Athénské Agoře se zachovaným Hefaistovým chrámem. Chrám Olympeion a Hadriánův oblouk představují další perly starověku. Ze současných staveb je turisticky atraktivní olympijský stadion z roku 2004.

Pireus

Nejoblíbenější výlety z Pirea od lodních společností

  • Athény a Akropolis, délka 5 hodin, orientační cena 65 EUR
  • Plaka, Akropolis a archeologické muzeum, délka 6 hodin, orientační cena 75 EUR
  • Athény, Licabeto a Plaka, délka 4 hodiny, orientační cena 40 EUR
  • Panaramatická jízda kolem Sarónského zálivu a mys Sounion, 4 hodiny, orientační cena 55 EUR
  • Plavba člunem po Korintském kanálu, délka 5 - 6 hodin, orientační cena 65 EUR

Poznámka: jedná se o příklady výletů různých lodních společností.

Atény

Praktické tipy pro cestování Pireem

V Pireu jsou 2 terminály ( International Passenger Terminal A a B, Cruise Gate E 11 a E12). K přístavu zajíždějí turistické autobusy Hop-on-hop-off, které vás dopraví k nejvýznamnějším athénským památkám. Další možností je dojít cca 20 minut pěšky k nádraží, odkud jede přímá linka metra příko k Akropoli. Přístav je velice rozlehlý, dobře si tedy zapamatujte místo kotvení vaší lodi.

<---Mapka přístavu Pireus

Okružní plavby Pireus, Řecko: