Mykonos - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Řecko

Mykonos

Na ostrově Mykonos si na své přijdou jak milovníci přírodních krás, tak obdivovatelé historických památek i příznivci nočního života. Pro ostrov jsou typické bílé domky, větrné mlýny, oslnivé nebe, krásné pláže a průzračné moře, kamenité křivolaké chodníky a velké množství stylových taveren a kavárniček. Známý je také kostel Paraportiani.

Mykonos je oblíben především pro své nádherné pláže. V poslední době sem často zajíždějí různí umělci, hvězdy showbyznysu, výstřední bohémové a exhibicionisté, homosexuálové a snobové všeho druhu a příslušníci světového „žita“.

Mykonos - průvodce

Kam se vydat v Mykonu

Toulejte se jen tak nazdařbůh romatickými úzkými uličkami a kochejte se malebnými zákoutími a výhledy na ostrovní skalnaté kopce či na moře. Možná potkáte pelikána, živý maskot ostrova. Vyšlápněte na vršek s větrnými mlýny, odkud je krásný výhled na "malé Benátky" (Little Venice), domky nad hladinou moře, které jsou jednou z nejfotografovanějších řečkých scenérií.

Mykonos

Nejoblíbenější výlety z Mykonu od lodních společností

  • Pěší prohlídka s výkladem a národopisné muzeum, tranfer od lodi, délka 4 hodiny, orientační cena 40 EUR
  • Okružní jízda ostrovem s návštěvou vesničky Ano Mera, délka 3 hodiny, orientační cena 60 EUR

Poznámka: jedná se o příklady výletů různých lodních společností.

Mykonos

Praktické tipy pro cestování Mykonem

Loď kotví buď na širém moři a transfer na ostrov je pomocí záchranných člunů (zdarma) nebo u kotviště Tourios nedaleko města Mykonos (Chora), které je dostupné pěšky po silnici za cca 20 minut, dále pak shuttle busem přímo od lodi na okraj centra nebo místní kyvadlovou lodní přepravou přímo na centrální přímořskou promenádu (čluny odjíždějí nepravidelně po naplnění kapacity).

<---Mapka přístavu Benátky

Okružní plavby Mykonos, Řecko: