Korfu - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Řecko

Korfu

Korfu (řecky Kerkyra) je hlavním městem ostrova a žije zde přibližně jedna třetina všeho místního obyvatelstva (Korfu má okolo 100 000 stálých obyvatel).

Město je malebně rozloženo na svazích východního pobřeží a korunuje ho tzv. Nová pevnost z benátského období. Přístav chrání předsunutý ostrov Vidos. Antické hlavní město leželo mimo hranice současného osídlení, ale vzhledem k pohnuté historii, během níž byl ostrov mnohokrát zpustošen, se mnoho antických památek nedochovalo. Zbylé významnější památky z tohoto období uchovává Archeologické muzeum, v němž je k vidění štít místního chrámu bohyně Artemis, zobrazující hlavu Gorgony – Meduzy.

Další památky, zejména z byzantského období, jsou soustředěny v dřívějším Královském paláci, který byl původně vystavěn jako sídlo britského Lorda – vrchního komisaře. Obchodním centrem města je Nikiforova ulice a též promenáda Esplanade mezi městem a tzv. Starou pevností. Všude na vás dýchají benátské obydlené domy. V bezprostřední blízkosti centra leží Villa Monrepos, místo narození manžela britské královny Alžběty II – prince Filipa. Od nepaměti láká tento ostrov návštěvníky k pobytu. Je nazýván zeleným ostrovem pro nekonečné olivové sady a cypřišové háje. Naproti tomu vás upoutají krásné útesy svažující se do křišťálově čirého moře.

Asi 15 km od města Korfu se nachází Villa Achilleion, zamilované sídlo císařovny Sissi. Dnes je v budově kasino, ale i několik památek na nejznámější obyvatelku. Vilu obklopuje krásný park s panoramatickými výhledy, sochami a kultovním chrámkem básníka Heinricha Heineho.

Korfu - průvodce

Kam se vydat v Korfu

Staré město je úchvatným a romantickým místem současného ostrova. V malých úzkých uličkách naleznete pozůstatky byzantského a benátského období, z nichž jsou nejvýraznější dvě starověké pevnosti.

Korfu

Nejoblíbenější výlety z Korfu od lodních společností

  • Staré město a Paleokastritsa, délka 4 hodiny, orientační cena 40 EUR
  • Koupání na pláži Barbati, délka 4 hodiny, orientační cena 40 EUR
  • Aqualand v Agios Ioanis, délka 4 hodiny, orientační cena 45 EUR
  • Korfu & Achilleion, délka 4 hod., orientační cena 50 EUR
  • Jeep safari na severním pobřeží, délka 4,5 hod., orientační cena 84 EUR
  • pro zkušené: výlet na horském kole, 64 EUR či ježdění na koni na mořském pobřeží, 90 EUR

Poznámka: jedná se o příklady výletů různých lodních společností.

Corfu

Praktické tipy pro cestování Korfu

Osobní přístav je celkem rozlehlý a má několik přístavních mol pro výletní lodě. U přístavního terminálu jsou půjčovny aut i stanoviště taxi. Do města lze využít autobusy MHD nebo kyvadlovou dopravu lodní společnosti, pokud je nabízena.

<---Mapka přístavu Korfu

Okružní plavby Korfu, Řecko: