Okružní plavby Řecko - Okružní plavby

Okružní plavby Řecko

Okružní plavby lodí Řecko jsou vynikající příležitostí, jak prozkoumat zemi turistickému ruchu zaslíbenou z trochu jiné stránky. Pohled na řeckou krajinu z Jónského, Egejského či Krétského moře vás nadchne. A nezáleží příliš na tom, zdali vás vlny donesou ke starověké Olympii, pod bělostné domky romantického ostrova Santorini, na dohled vrcholků bájného Olympu či poblíž slavné pláže pašeráků na Zakynthu. Okružní plavby lodí řecké ostrovy mají tisíc tváří a žádná vás nezklame.

Dovolená na moři Řecko

Řecko se pyšní jedním z nejdelších mořských pobřeží na světě (13 676 kilometrů). Jeho přímými sousedy jsou Albánie, Makedonie, Bulharsko a Turecko, se kterým se sváří o vliv na Kypru. Sezóna plaveb pro okružní plavby Středomoří vrcholí v létě, ovšem příjemné chvíle plné odpočinku a poznání tady prožijete i ve zbytku roku.

Plavby výletní lodí Řecko

Hlavní řecké město Atény (Athény), součást UNESCO díky Akropoli, Hefaistovu chrámu nebo klášteru Dafnios disponuje dvojicí přístavišť. Větší a důležitější je přístav Pireus, asi 60 kilometrů od města leží přístav Lavrion. Pro cestování má význam také přístav Argostoli na ostrově Kefalonie, přístav Heraklion na Krétě, přístav Kalamata a přístav Katakolon na Peloponéském poloostrově či přístavy Korfu (Kerkyra), Kos a Rhodos na stejnojmenných ostrovech. Za rozumnou cenu se tam podíváte, využijete-li na naše cenově zvýhodněné plavby Řecko.

Přístavy Řecko

Argostoli Poklidné srdce ostrova Kefalonia, přesun čluny. Vyplatí se vyrazit k jezeru Melissani, klášteru Agios Gerasimos, vinařství Robola či na úchvatnou pláž Myrthos.
Počet (aktivních) plaveb: 34
Heraklion Správní centrum Kréty. Díky výletům lze poznat minójský Knóssos, kostel Kritsa, vísky v čele s rybářským Fodele a letoviska jako Agios Nikolaos a Rethymnon.
Počet (aktivních) plaveb: 72
Katakolon Městečko na západě Peloponésu, odkud je dobře dostupná antická Olympie (UNESCO) s trosky Diova chrámu. Ale též vyhlášená vinařství a krásné pláže jako Kourouta.
Počet (aktivních) plaveb: 209
Korfu Historická metropole „zeleného ostrova“ (UNESCO). Zkuste i cestu do malebné Paleokastritsy, Aqualandu Agios Ioanis, zámečku Achilleion či na pláž Barbati.
Počet (aktivních) plaveb: 324
Lavrion Přístav hlavního řeckého města Athény leží asi 40 kilometrů východně od něj na jihu Attiky. Pod jménem Laurium byl znám již ve starověku.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Mykonos „Bohémský ostrov“ plný krásných pláží, větrných mlýnů a romantických zákoutí. K prohlídce zve kostel Paraportiani a ostrůvek Délos (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 1
Nafplio Peloponéský přístav. Východisko k výletům za památkami UNESCO (Asklépiův chrám v Epidauru, ruiny Mykén a Tírynsu) či do starověkých měst Korint a Nemea.
Počet (aktivních) plaveb: 4
Pireus Slavný aténský přístav, kdysi největší na světě. Řecká metropole s Akropolí, klášterem Dafnios nebo Hefaistovým chrámem je z něj co by kamenem dohodil.
Počet (aktivních) plaveb: 417
Rhodos Lodě kotví kousek od centra ostrovní metropole (UNESCO). Kdysi zde stával jeden ze sedmi divů světa kolos, dnes se busem jezdí hlavně do akropole v Lindos.
Počet (aktivních) plaveb: 60
Santorini Romantický ostrov v Egejském moři. Turisty láká tmavými plážemi, obcí Oia, vykopávkami v Akrotiri či plavbou po kaldeře k sopečným ostrůvkům Kamenia a Therasia.
Počet (aktivních) plaveb: 212