Řecko - Okružní plavby

Řecko

Argostoli Poklidné srdce ostrova Kefalonia, přesun čluny. Vyplatí se vyrazit k jezeru Melissani, klášteru Agios Gerasimos, vinařství Robola či na úchvatnou pláž Myrthos.
Počet (aktivních) plaveb: 32
Heraklion Správní centrum Kréty. Díky výletům lze poznat minójský Knóssos, kostel Kritsa, vísky v čele s rybářským Fodele a letoviska jako Agios Nikolaos a Rethymnon.
Počet (aktivních) plaveb: 104
Katakolon Městečko na západě Peloponésu, odkud je dobře dostupná antická Olympie (UNESCO) s trosky Diova chrámu. Ale též vyhlášená vinařství a krásné pláže jako Kourouta.
Počet (aktivních) plaveb: 85
Korfu Historická metropole „zeleného ostrova“ (UNESCO). Zkuste i cestu do malebné Paleokastritsy, Aqualandu Agios Ioanis, zámečku Achilleion či na pláž Barbati.
Počet (aktivních) plaveb: 101
Lavrion Přístav hlavního řeckého města Athény leží asi 40 kilometrů východně od něj na jihu Attiky. Pod jménem Laurium byl znám již ve starověku.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Mykonos „Bohémský ostrov“ plný krásných pláží, větrných mlýnů a romantických zákoutí. K prohlídce zve kostel Paraportiani a ostrůvek Délos (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 1
Nafplio Peloponéský přístav. Východisko k výletům za památkami UNESCO (Asklépiův chrám v Epidauru, ruiny Mykén a Tírynsu) či do starověkých měst Korint a Nemea.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Pireus Slavný aténský přístav, kdysi největší na světě. Řecká metropole s Akropolí, klášterem Dafnios nebo Hefaistovým chrámem je z něj co by kamenem dohodil.
Počet (aktivních) plaveb: 138
Rhodos Lodě kotví kousek od centra ostrovní metropole (UNESCO). Kdysi zde stával jeden ze sedmi divů světa kolos, dnes se busem jezdí hlavně do akropole v Lindos.
Počet (aktivních) plaveb: 42
Santorini Romantický ostrov v Egejském moři. Turisty láká tmavými plážemi, obcí Oia, vykopávkami v Akrotiri či plavbou po kaldeře k sopečným ostrůvkům Kamenia a Therasia.
Počet (aktivních) plaveb: 83