Okružní plavby Řecko - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Okružní plavby Řecko

Okružní plavby lodí Řecko jsou vynikající příležitostí, jak prozkoumat zemi turistickému ruchu zaslíbenou z trochu jiné stránky. Pohled na řeckou krajinu z Jónského, Egejského či Krétského moře vás nadchne. A nezáleží příliš na tom, zdali vás vlny donesou ke starověké Olympii, pod bělostné domky romantického ostrova Santorini či na dohled vrcholků bájného Olympu. Okružní plavby lodí řecké ostrovy mají tisíc tváří a žádná vás nezklame.

Dovolená na moři Řecko

Kolem Řecka probíhají okružní plavby lodí do Středozemního moře. Lodě obeplouvají stovky ostrovů a ohromný Peloponéský poloostrov.

Z přístavů se dostanete k celé řadě z necelé dvacítky památek UNESCO, ochutnáte výtečnou řeckou kuchyni (což takhle dát si tzatziki?) a zažijete atmosféru kulturních svátků a festivalů.

Santorini kaldera

Poloha Řecka

Délka řeckého pobřeží, při započtení všech ostrovů a ostrůvků patří k nejdelším na světě (13 675 km). Sousední státy jsou Albánie, Makedonie, Bulharsko a Turecko, se kterým se sváří o vliv na Kypru

Základní údaje o Řecku

 • Rozloha: 132 000 km2
 • Počet obyvatel: 11 miliónů
 • Hlavní město: Atény
 • Nejvyšší bod: Mytikas (2 917 m n. m.)

Plavby výletní lodí Řecko

Hlavní řecké město Atény (Athény), součást UNESCO díky Akropoli, Hefaistovu chrámu nebo klášteru Dafnios disponuje dvojicí přístavišť. Větší a důležitější je přístav Pireus, asi 60 kilometrů od města leží přístav Lavrion. Pro cestování má význam také přístav Argostoli na ostrově Kefalonie, přístav Heraklion na Krétě, přístav Kalamata a přístav Katakolon na Peloponéském poloostrově či přístavy Korfu (Kerkyra), Kos a Rhodos na stejnojmenných ostrovech. Za rozumnou cenu se tam podíváte, využijete-li na naše cenově zvýhodněné plavby Řecko.

Atrakce u pobřeží Řecka

 • Hora Olymp,
 • rybářská obec Fodele a letovisko Rethymnon na Krétě,
 • jezero Melissani a klášter Agios Gerasimos na Kefalonii,
 • starověká Nemea na Peloponésu,
 • Korintský kanál,
 • antická Akropolis v Aténách,
 • slavná pláž pašeráků na Zakynthu,
 • zámek Achillion královny Sissi na Korfu.
Celestal, Mykonos

Sezóna plaveb pro okružní plavby Středomoří vrcholí v létě, ovšem příjemné chvíle plné odpočinku a poznání tady prožijete i ve zbytku roku.

Přístavy Řecko

Argostoli
Poklidné srdce ostrova Kefalonia, přesun čluny. Vyplatí se vyrazit k jezeru Melissani, klášteru Agios Gerasimos, vinařství Robola či na úchvatnou pláž Myrthos.
Počet (aktivních) plaveb: 2
Heraklion
Správní centrum Kréty. Díky výletům lze poznat minójský Knóssos, kostel Kritsa, vísky v čele s rybářským Fodele a letoviska jako Agios Nikolaos a Rethymnon.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Katakolon
Městečko na západě Peloponésu, odkud je dobře dostupná antická Olympie (UNESCO) s trosky Diova chrámu. Ale též vyhlášená vinařství a krásné pláže jako Kourouta.
Počet (aktivních) plaveb: 6
Korfu
Historická metropole „zeleného ostrova“ (UNESCO). Zkuste i cestu do malebné Paleokastritsy, Aqualandu Agios Ioanis, zámečku Achilleion či na pláž Barbati.
Počet (aktivních) plaveb: 6
Lavrion
Přístav hlavního řeckého města Athény leží asi 40 kilometrů východně od něj na jihu Attiky. Pod jménem Laurium byl znám již ve starověku.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Mykonos
„Bohémský ostrov“ plný krásných pláží, větrných mlýnů a romantických zákoutí. K prohlídce zve kostel Paraportiani a ostrůvek Délos (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 0
Nafplio
Peloponéský přístav. Východisko k výletům za památkami UNESCO (Asklépiův chrám v Epidauru, ruiny Mykén a Tírynsu) či do starověkých měst Korint a Nemea.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Pireus
Slavný aténský přístav, kdysi největší na světě. Řecká metropole s Akropolí, klášterem Dafnios nebo Hefaistovým chrámem je z něj co by kamenem dohodil.
Počet (aktivních) plaveb: 9
Rhodos
Lodě kotví kousek od centra ostrovní metropole (UNESCO). Kdysi zde stával jeden ze sedmi divů světa kolos, dnes se busem jezdí hlavně do akropole v Lindos.
Počet (aktivních) plaveb: 2
Santorini
Romantický ostrov v Egejském moři. Turisty láká tmavými plážemi, obcí Oia, vykopávkami v Akrotiri či plavbou po kaldeře k sopečným ostrůvkům Kamenia a Therasia.
Počet (aktivních) plaveb: 8

Okružní plavby Řecko