Okružní plavby Portugalsko - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Okružní plavby Portugalsko

Okružní plavby lodí Portugalsko, to je jako kdybyste spojili portské víno, vavřínové pralesy a mořeplavce Vasco de Gama do jedné věty. Země zabírající západ Pyrenejského poloostrova včetně nádherných pláží Algarve a Azorské ostrovy představuje ráj pro milovníky romantiky, exotiky a dobrodružství. Dvojnásob to platí pro okružní plavby lodí Madeira kolem kouzelného ostrova v Atlantském oceánu.

Dovolená na moři Portugalsko

K Portugalsku připlujete vždy kolem Španělska, se kterým sousedí na východě. K dispozici vám bude 1 793 kilometrů malebného, leckdy však nadmíru dramatického pobřeží. Sezóna plaveb pro okružní plavby Středomoří (kam lze Portugalsko zahrnout) má trvání po celý rok, od jara do podzimu zdejší pláže lákají i ke koupání.

Plavby výletní lodí Portugalsko

Doslova na konci starého světa se nachází přístav Lisabon (hlavní město Portugalska), kde stojí za vidění především Belémská věž (UNESCO) a za vyzkoušení projížďka historickou tramvají. Přístav v druhém největším portugalském městě Porto se jmenuje Porto de Leixoes, na Madeiře vás čeká přístav Funchal a gotická katedrála Sé či lanovka do půvabné čtvrti Monte. Tak buďte ve střehu, cenově zvýhodněné plavby Portugalsko stojí za to.

Přístavy Portugalsko

Ponta Delgada
Přístav Ponta Delgada na Azorských ostrovech
Počet (aktivních) plaveb: 1
Funchal
Hlavní město ostrova Madeira v Atlantiku. V centru zaujme gotická katedrála Sé, výlety míří na útes Cabo Girao, vyhlídku Ribeira Brava nebo lanovkou na Monte.
Počet (aktivních) plaveb: 8
Lisabon
Přístav na konci Evropy s klášterem jeronymitů a Belémskou věží (UNESCO), oceanáriem a typickou tramvají. Zkuste i výlet do poutní Fatimy či Sintry a Cascais.
Počet (aktivních) plaveb: 15
Porto de Leixões
Terminál na severu Porta, jehož historické centrum je součástí UNESCO. Autobusem dojedete i do stejně hodnoceného Guimaraes a vinařské oblasti Alto Douro.
Počet (aktivních) plaveb: 0